BiznesPolecane tematy

SAP Innovation Awards – nagrodzono najbardziej innowacyjne wdrożenia rozwiązań SAP w Polsce

Podczas SAP NOW. New chapter – najważniejszego wydarzenia społeczności SAP w Polsce – przyznano aż siedem nagród SAP Innovation Awards dla organizacji, które w najbardziej innowacyjny sposób wykorzystują rozwiązania z ekosystemu SAP. Wśród nagrodzonych firm i instytucji znalazły się: Amica, Ciech, Ministerstwo Sprawiedliwości, MORIS, Olimp Laboratories, Pfleiderer Polska oraz Tele-Fonika Kable.

SAP Innovation Awards – nagrodzono najbardziej innowacyjne wdrożenia rozwiązań SAP w Polsce

SAP Innovation Award: Amica Group

Amica zaufała SAP już 25 lat temu. Firma z Wronek jest pierwszy klient SAP w Polsce, który nieprzerwanie inwestuje w innowacje i podążą ścieżką cyfrowej transformacji. Z sukcesem wykorzystuje nowoczesne technologie w procesach biznesowych i produkcyjnych, a obecnie realizuje program cyfrowej transformacji Amica 4.0. Ten największy polski producent sprzętu gospodarstwa domowego, jeden z najbardziej uznanych graczy notowanych na giełdzie, postawił na rozwiązanie SAP S/4HANA, automatyzujące produkcję i zarządzanie zasobami. W Polsce spółka zamierza przejść na ten system do 2027 roku. Do tego czasu chce zostać także jednym z trzech kluczowych producentów AGD w Europie.

SAP Innovation Award: Ciech

Firma Ciech jest graczem, który skutecznie konkuruje na globalnym rynku producentów chemii. W swoim codziennym życiu, z produktów tej firmy korzystają miliony ludzi na całym świecie, a branże: budownicza, motoryzacyjna, rolnicza, spożywcza czy farmaceutyczna wręcz nie mogłyby bez nich funkcjonować. To polskie przedsiębiorstwo udowodniło, że w ciągu 11 miesięcy można z sukcesem wdrożyć system S/4HANA wspierający procesy produkcyjne, logistyczne, finansowe i HRowe. Spółka została nagrodzona za realizację Projektu GRAIN w Fabryce Soli w Niemczech – największej w historii firmy Ciech inwestycji typu greenfield.

SAP Innovation Award: Ministerstwo Sprawiedliwości

Nagroda SAP Innovation Award dla Ministerstwa Sprawiedliwości jest wyrazem uznania dla wielkiego wkładu, jaki zespół projektowy wnosi w rozwój systemu opartego o rozwiązania SAP. Resort został nagrodzony za stworzenie i wdrożenie innowacyjnej formuły rozliczania dla ok. 30 mln bieżących i archiwalnych spraw sądowych, wykorzystanie technologii chmurowych do wsparcia końcowego użytkownika i rozwoju kompetencji cyfrowych wśród pracowników resortu, wykorzystanie chmury w szerokim zakresie analitycznym, wykorzystanie technologii SAP HANA zarówno w systemie transakcyjnym, jak i portalu orzeczeń oraz uruchomienie cyfrowej samoobsługi dla ponad 80 tys. pracowników.

SAP Innovation Award: MORIS

Firma MORIS działa na rynku wyrobów hutniczych od 1994 roku a jej zakład w Chorzowie jest jednym z najnowocześniejszych w Europie. Park maszynowy firmy gwarantuje uzyskanie najwyższych wymaganych dla wyrobu parametrów, które są utrzymane również dzięki składowaniu w pełni zautomatyzowanym magazynie. Pracownicy korzystają z tabletów z dostępem do systemu SAP, co podnosi efektywność i ergonomię ich pracy. Spółka została doceniona za odważną wizję automatyzacji przedsiębiorstwa, której centrum są pracownicy, a cyfrowym rdzeniem system S/4 HANA.

SAP Innovation Award: Olimp Laboratories

Aby sprostać oczekiwaniom swoich klientów i pozostać liderem rynku suplementów diety i witamin najwyższej jakości, firma Olimp Laboratories wdrożyła system S/4HANA Commerce Cloud, a także Sales Cloud. Wdrożenie ma unikalny w branży charakter, zapewniło bowiem w pełni zintegrowane wsparcie dla procesów biznesowych z użyciem funkcjonalności systemu S/4 HANA, w tym m.in. rozszerzonej gospodarki magazynowej (SAP Extended Warehouse Management) i zarządzania transportem (SAP Transportation Management) oraz integrację z największymi na polskim rynku platformami e-commerce.

SAP Innovation Award: Pfleiderer Polska

Pfleiderer to firma z ponad 125-letnią historią. Od lat zakorzeniona na polskim rynku jako jeden z kluczowych producentów materiałów drewnopochodnych. Przeprowadziła wyjątkową transformację cyfrową w obszarze sprzedaży. Transformację nie tylko z nazwy. Wraz z powstaniem marki Mood Stories tworzona jest historia zmiany koncepcji sprzedaży w stronę cyfrowego przedsiębiorstwa, otwarcia nowych kanałów i sposobu sprzedaży w oparciu o narzędzia SAP Commerce Cloud oraz Sales Cloud. Jury przyznało Pfleiderer Polska nagrodę SAP Innovation Award za odważną zmianę sposobu współpracy z klientami i tworzenie nowej jakości usług.

SAP Innovation Award: Tele-Fonika Kable

Dla SAP klienci referencyjni są wielką wartością. W tej kategorii wyrazy uznania należą się firmie Tele-Fonika Kable, która dzięki swojej otwartości, przychylności i chęci dzielenia się bogatym doświadczeniem – szczególnie w obszarze rozwiązań Supply Chain Management oraz Success Factors. Spółka jest jednym z najbardziej uznanych i sprawdzonych dostawców kabli i przewodów, a także światłowodów, które wykorzystują najwięksi dostawcy usług telekomunikacyjnych, firmy energetyczne, wydobywcze i stoczniowe na świecie. To spółka działająca globalnie, ale ze stu procentowym polskim kapitałem.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *