Branża ITPraca

SAP ogłosił specjalny program rekrutacyjny dla uchodźców z Ukrainy

Przedstawiciele kierownictwa niemieckiego koncernu poinformowali o uruchomieniu platformy z ofertami pracy skierowanymi do osób uciekających z Ukrainy.

SAP ogłosił specjalny program rekrutacyjny dla uchodźców z Ukrainy

Przypomnijmy, że wcześniej SAP postanowił wstrzymać sprzedaż na terenie Federacji Rosyjskiej, a następnie zamknął usługi chmurowe oferowane na tym rynku. Jednocześnie, firma podjęła szereg działań mających zapewnić wsparcie uchodźcom. Dostawcom SAP Business Network umożliwiono zadeklarowanie gotowości do niesienia pomocy humanitarnej na specjalnej platformie. Organizacja i jej pracownicy przekazali darowizny, których łączna kwota przekroczyła 3 miliony euro. Ponad 4 tys. pracowników SAP zaoferowało też zakwaterowanie i inną pomoc uchodźcom, a sam koncern udostępnił powierzchnię biurową SAP do przechowywania darowizn, takich jak leki i żywność.

Teraz niemiecki gigant technologiczny wystartował z inicjatywą, która ma na celu zaoferowanie pracownikom z Ukrainy odpowiednich ofert pracy w Polsce — rekrutacja do biura SAP w Warszawie oraz SAP Labs w Gliwicach. Dostępne są także oferty pracy w strukturach SAP w Niemczech, Czechach, na Węgrzech, w Bułgarii, Rumunii i na Słowacji. Program obejmuje uruchomienie strony internetowej, na której Ukraińcy mogą znaleźć informacje o wolnych stanowiskach pracy, a także odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Sam proces rekrutacji zostaje przyspieszony – wymagane jest złożenie tylko niezbędnych dokumentów, by w jak najszybszy sposób dotrzeć do jak największej ilości potrzebujących. Poszukiwane są osoby z doświadczeniem w takich działach, jak: sprzedaż, tworzenie oprogramowania, HR, finanse, administracja oraz innych wspierających działania biznesowe.

Uchodźcy mogą też m.in. skorzystać z pomocy pracowników SAP przy adaptacji w nowej roli, uzyskać wsparcie w zakresie wsparcia psychicznego, otrzymać oferty kursów językowych i edukacyjnych. Mogą mieć także zapewnioną opiekę nad dziećmi. Ponadto wszyscy zatrudnieni mogą pracować w elastycznym wymiarze godzin w ramach wcześniej wdrożonej inicjatywy SAP „Pledge to Flex”.

Oferty pracy w SAP skierowane do uchodźców z Ukrainy można znaleźć na stronie: https://jobs.sap.com/Stand-with-Ukraine.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *