BiznesRynek

SAP przedstawia rozwiązanie SAP Datasphere i ogłasza nawiązanie nowych partnerstw

SAP Datasphere to kolejna generacja rozwiązań firmy do zarządzania danymi. Mają one zapewnić klientom dostęp do danych o znaczeniu krytycznym, umożliwić szybszy czas uzyskania informacji i pozwolić na lepsze podejmowanie decyzji biznesowych – poinformowali przedstawiciele producenta. Ponadto spółka ogłosiła strategiczne partnerstwa z kilkoma firmami zajmującymi się danymi i AI – mowa o Collibra, Confluent, Databricks i DataRobot. Celem tych kooperacji jest wzbogacenie SAP Datasphere i umożliwienie klientom stworzenia ujednoliconej architektury danych, łączącej dane z oprogramowania SAP oraz te spoza rozwiązań producenta.

SAP przedstawia rozwiązanie SAP Datasphere i ogłasza nawiązanie nowych partnerstw

Dostęp i korzystanie z danych znajdujących się w rozproszonych systemach i lokalizacjach – u dostawców chmury, danych oraz w systemach lokalnych (on-premise) – stanowi złożone wyzwanie. Klienci muszą wyodrębniać dane z oryginalnych źródeł i eksportować je do centralnej lokalizacji, tracąc po drodze krytyczny kontekst biznesowy. Odzyskiwanie go odbywa się dzięki ciągłym, dedykowanym projektom IT i mozolnej, ręcznej pracy. SAP Datasphere pomaga wyeliminować ten ukryty „podatek od danych”, umożliwiając klientom zbudowanie architektury danych biznesowych, która szybko dostarcza istotne dane z zachowaniem kontekstu biznesowego i logiki procesów – zapewniają przedstawiciele SAP.
 
“Klienci SAP generują 87% całkowitego globalnego handlu, a dane pochodzące z rozwiązań SAP należą do najcenniejszych aktywów biznesowych firm i są wykorzystywane w kluczowych obszarach działania każdej organizacji – od produkcji po łańcuchy dostaw, finanse czy HR. Chcemy pomóc naszym klientom zrobić kolejny krok w kierunku łatwej i pewnej integracji danych z rozwiązań SAP z danymi pochodzącymi z aplikacji i platform innych firm. Dzięki temu, otrzymają oni zupełnie nowe insighty i wiedzę, które pomogą przenieść transformację cyfrową ich biznesu na inny poziom” – skomentował Juergen Mueller, Chief Technology Officer i członek zarządu SAP SE.

Przeczytaj również
Poland Business Harbour, który zapewnił już relokację niemal 49 tys. pracowników, otwarty na kolejne kraje

SAP Datasphere – kolejna generacja SAP Data Warehouse Cloud

Nowe rozwiązanie umożliwia specjalistom od danych zapewnienie skalowalnego dostępu do krytycznych danych biznesowych. Dzięki ujednoliconemu doświadczeniu w zakresie integracji danych – ich katalogowania, modelowania semantycznego, hurtowni danych, federacji danych i wirtualizacji danych – SAP Datasphere pomaga w dystrybucji krytycznych danych biznesowych. Zachowując kontekst biznesowy i logiczny – umożliwia to w całym krajobrazie danych organizacji, informują przedstawiciele SAP.

SAP Datasphere jest zbudowany na platformie SAP Business Technology Platform (SAP BTP), która gwarantuje silne funkcje bezpieczeństwa przedsiębiorstwa, takie jak bezpieczeństwo baz danych, szyfrowanie i zarządzanie danymi. Dla istniejących klientów SAP Data Warehouse Cloud, którzy skorzystają z nowych funkcji SAP Datasphere w swoim środowisku IT, nie są wymagane żadne dodatkowe kroki ani migracje. Nowe funkcje tego rozwiązania obejmują:

  • katalogowanie danych, które automatycznie odkrywa i zarządza danymi;
  • uproszczoną replikację w celu dostarczania danych i ich ciągłych aktualizacji w czasie rzeczywistym;
  • rozszerzone modelowanie danych, które zachowuje bogaty kontekst biznesowy danych w aplikacjach SAP.

Firma planuje też wprowadzić w przyszłości dodatkowe możliwości integracji aplikacji, które łączą dane i metadane z rozwiązań chmurowych firmy SAP z SAP Datasphere.

Partnerstwa strategiczne

W zakresie otwartych danych, SAP i jego nowi partnerzy zamierzają pomóc użytkownikom na całym świecie podejmować świadome, krytyczne dla biznesu decyzje zakorzenione w ogromnych ilościach danych. Jak wskazują przedstawiciele SAP, strategiczni partnerzy udostępniają klientom SAP unikalne atuty swoich ekosystemów i umożliwiają połączenie w jednym miejscu wszystkich danych w niespotykanym dotąd zakresie.

Przeczytaj również
Polacy najchętniej kupują usługi dostępu do internetu u małych i średnich operatorów telekomunikacyjnych

“Wszyscy chcą mieć dostęp do danych SAP, więc wykorzystanie partnerstw pomiędzy dostawcami różnych technologii jest absolutnie niezbędne dla realizacji kompleksowej strategii danych. Organizacje funkcjonują w otoczeniu, w którym krajobraz danych w wielu chmurach, od wielu dostawców oraz off- i on-premise jest normą. SAP przyjmuje nowe podejście, współpracując z wybraną grupą wiodących partnerów, traktując dane firm trzecich jak obywateli pierwszej kategorii, aby lepiej odpowiedzieć na potrzeby klientów” – stwierdził Dan Vesset, wiceprezes grupy ds. badań rynku danych i analityki, IDC.

Do nowo ogłoszonych partnerów SAP należą:

  • Collibra, która planuje dedykowaną integrację z SAP, umożliwiając klientom realizację strategii zarządzania przedsiębiorstwem poprzez zbudowanie kompletnego katalogu danych, z klarowną historią pochodzenia danych w całym krajobrazie danych – zarówno danych SAP, jak i danych spoza SAP. Collibra sprawia, że zaufane dane można odkryć w każdej organizacji.
  • Confluent planuje połączyć swoją platformę streamingu danych, umożliwiając firmom odblokowanie wartościowych danych biznesowych i połączenie ich z zewnętrznymi aplikacjami w czasie rzeczywistym. Oferta Confluent w chmurze jest podstawową platformą dla data in motion – umożliwia nieograniczony przepływ danych w czasie rzeczywistym z różnych źródeł w całej organizacji.
  • Z kolei klienci Databricks mogą zintegrować swój Data Lakehouse z oprogramowaniem SAP, dzięki czemu dane mogą być współdzielone z zachowaniem semantyki, co pomaga klientom uprościć krajobraz danych.
  • DataRobot umożliwia natomiast wykorzystanie multimodalnych możliwości automatycznego uczenia maszynowego opartego o dane z SAP Datasphere i wprowadzenie ich bezpośrednio do ich struktury danych biznesowych na dowolnej platformie chmurowej.
Przeczytaj również
Sektor przemysłowy podnosi kompetencje dzięki metaversum
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *