Branża ITRynek

SAP wręczył najbardziej innowacyjnym firmom w Polsce nagrody Innovation Awards

SAP Polska, oddział globalnego lidera rynku oprogramowania dla biznesu, uhonorował najbardziej innowacyjne firmy w Polsce dorocznymi nagrodami Innovation Awards. Statuetki za wyznaczanie wysokich standardów wykorzystania technologii dla biznesu w Polsce odebrały: Agencja Rezerw Materiałowych, Ciech, Globalworth, Inter Europol, Orange, PGNiG, PKP Energetyka i Synthos, a nagrodę Reference Award – Energa. 

SAP wręczył najbardziej innowacyjnym firmom w Polsce nagrody Innovation Awards

Statuetki zostały wręczone podczas uroczystej gali SAP Innovation Awards w Sopocie, będącej częścią dorocznej konferencji SAP NOW 2019. Jury postanowiło wyróżnić wdrożenia SAP z wykorzystaniem nowoczesnej platformy S4/HANA, za które nagrodzono Agencję Rezerw Materiałowych, Inter Europol i Synthos, wdrożenia platform SAP wspierające skutecznie działania zakupowe i procesy HR – przeprowadzone w firmach Ciech i PGNiG oraz projekty wykorzystujące inne rozwiązania SAP do wsparcia dynamicznie rozwijającego się biznesu, zaimplementowane przez Globalworth, Orange i PKP Energetyka. SAP od lat docenia także klientów, którzy dzielą się swoim bogatym doświadczeniem we wdrażaniu projektów cyfrowych z innymi firmami. W tym roku nagrodę SAP Reference Award otrzymała firma Energa.

Wśród czynników branych pod uwagę przy ocenie wyróżnionych wdrożeń znalazły się m.in. wartość wprowadzonych rozwiązań IT dla biznesu, sposób organizacji i zarządzania projektem, zaangażowanie zespołu i partnerów, zarządzanie ryzykiem i wpływ systemu na transformację całego biznesu firmy. “Choć w raportach dotyczących innowacyjności Polska nie zajmuje czołowych pozycji, są na rynku firmy, które od lat pracują nad zmianą tych statystyk. Chcą stawać się Inteligentne i w szybkim tempie nadrabiają zaległości w cyfrowej transformacji. Firmy i instytucje, które otrzymały SAP Innovation Awards to dowody na to, że w naszym kraju można efektywnie transformować przedsiębiorstwa w oparciu o narzędzia cyfrowe. Jesteśmy dumni, że możemy współpracować z takimi liderami transformacji cyfrowej w Polsce” – mówi Andrzej Gibas, dyrektor zarządzający SAP Polska.

Wyróżnione projekty przedstawiają wachlarz możliwości, jakie przed firmami z Polski otwiera wykorzystanie technologii. Każdy z wyróżnionych projektów przedstawia inny ważny aspekt zmieniającej się gospodarki, na który odpowiedź przyniosło wdrożenie oprogramowania dla biznesu.

Agencja Rezerw Materiałowych, jako pierwsza jednostka publiczna w Polsce, wdrożyła nowoczesny pakiet S/4 HANA. Kompleksowe wdrożenie systemu klasy ERP nowej generacji pozwoliło wesprzeć ARM w zakresie cyfrowego zarządzania finansami, księgowości, budżetowania, zarządzania kadrami, zakupów, zaopatrzenia i magazynowania.

Grupa Kapitałowa Ciech podjęła się transformacji cyfrowej obecnych procesów i systemów wspierających obszary HR i zakupów. Wdrożenie narzędzia SAP Ariba wykorzystano do wsparcia realizacji międzynarodowych projektów i poszerzenia bazy dostawców. Natomiast rozwiązania HR SAP HCM pozwoliły zdigitalizować zarządzanie kadrami, płacami i stworzyć portal samoobsługi pracowniczej dla 4500 pracowników grupy.

Grupa Energa, jako wieloletni klient SAP Polska, otwarcie dzieli się swoim bogatym doświadczeniem we wdrażaniu rozwiązań cyfrowych z innymi markami wspieranymi przez SAP, promując na rynku dobre praktyki IT. Kapituła nagród doceniła tę postawę, wyróżniając Energę jako najlepszego klienta referencyjnego SAP Polska.

Globalworth Poland wdrożył rozwiązanie SAP BusinessOne on HANA, wspierające dynamiczny rozwój, pracę w modelu grupy spółek celowych oraz zarządzanie ogromnym portfelem posiadanych nieruchomości. To modelowy przykład budowy środowiska automatyzującego wewnętrzne transakcje, wdrożony przez największego instytucjonalnego właściciela powierzchni biurowej w Polsce.

Inter Europol (Piekarnie Szwajcarskie) w 2017 rozpoczęła pierwsze wdrożenie rozwiązania SAP S/4 HANA w Polsce. Zakres projektu objął nie tylko obszar finansowo-księgowy, ale także planowanie, produkcję i raportowanie, wpływając znacząco na poprawę kontroli dostępności, ewidencji produkcji i systemowy nadzór nad procesami.

Orange Polska wykorzystało rozwiązania oparte na SAP HANA dla handlu detalicznego, by dokonać transformacji cyfrowej sieci sprzedaży i w obszarze łańcucha dostaw. Było to jedno z największych tego typu wdrożeń SAP w Europie – na rzecz centralnego magazynu Orange oraz 744 sklepów sieci sprzedaży.

PGNiG jako pierwsza firma z branży energetycznej wdrożyła rozwiązanie chmurowe Success Factors, wspierające nowoczesne procesy zarządzania HR. Również jako pierwszy klient w Polsce posiada ona wsparcie na poziomie Preferred Success dla rozwiązań SAP Cloud Platform oraz Success Factors.

PKP Energetyka wdrożyło kompleksowy biling dla dystrybucji energii w oparciu o technologię SAP IS/U, wraz z portalem obsługi klienta dystrybucji opartym o SAP Cloud Platform. Rozwiązanie to spełnia wszelkie wymagania stawiane przez zliberalizowany rynek energii. Realizację projektu, mimo szerokiego zakresu działań zamknięto w ciągu 1,5 roku.

Synthos podjął się wdrożenia platformy SAP S/4 HANA z efektywnym wykorzystaniem usług SAP Premium Engagement i wsparciem konsultingu SAP Polska, by wesprzeć budowę innowacyjnej organizacji o istotnej pozycji na rynku światowym. Transformacja cyfrowa objęła obszary finansów i księgowości, controllingu, HR, zakupów, sprzedaży oraz zarządzania projektami.

Polska jest kluczową lokalizacją SAP w Europie Środkowo-Wschodniej. Firma na całym świecie posiada ponad 437 000 klientów, z tego 1500 w Polsce, a liczba subskrybentów jej usług w chmurze sięga blisko 200 mln. Według danych IDC, SAP w Polsce posiada ok. 40 proc. udziały w rynku rozwiązań ERP.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *