Rynek

SAP zachęca deweloperów do udziału w programie PartnerEdge

Nasi partnerzy słyszą o kolejnych możliwościach współpracy z SAP, ale nie wiedzą jak zacząć. Wszystkich – zwłaszcza tych, którzy chcą wykorzystać nasze rozwiązania bazodanowe – zapraszany do udziału w programie PartnerEdge” – zapowiedział Steven Birdsall, COO & SVP, Ecosystems and Channels, GM Global OEM Sales w SAP.

SAP zachęca deweloperów do udziału w programie PartnerEdge

Już 20 mln osób pracuje w SAP i u partnerów tej firmy. Jak przekonują przedstawiciele SAP, w ciągu 3 lat tak bardzo rozbudowało się jednak portfolio rozwiązań SAP, że firma ta szuka nowych przedsiębiorstw, dzięki który mogłaby dotrzeć do nowych klientów. Dotyczy to zwłaszcza współpracy przy nowych rozwiązaniach w ofercie niemieckiego koncernu.

Na SAP Database &Technology Partner Summit podkreślano zwłaszcza rolę rozwiązań dawnego Sybase oraz możliwości oferowane przez SAP HANA. Dla firm, które chciałyby skorzystać z tych platform przygotowano SAP PartnerEdge Program for Application Development.

Firmy programistyczne – tworząc własne rozwiązania – mogą skorzystać z rozwiązań in-memory, baz danych i narzędzi analitycznych SAP. Mogą też zaoferować gotowe już produkty na bazie platformy SAP HANA, jak firma Tagetik. Ten twórca rozwiązań do analizy danych finansowych współpracuje z SAP od 8 miesięcy, choć wcześniej – zgodnie z analizami Gartnera – konkurował z nią na tym samym rynku.

Rozwiązania firm trzecich mogą być oferowane w modelu tradycyjnym (on premise), cloud computing (chmura prywatna i publiczna), czy w modelu hybrydowym. W ramach programu PartnerEdge, partnerzy otrzymują dostęp do licencji rozwiązań SAP na potrzeby rozwoju i testów swoich aplikacji. Mogą także oferować swoje oprogramowanie w SAP Store, który ma już ok. 248 tys. zarejestrowanych użytkowników. Firma oferuje też wsparcie marketingowe.

Podczas konferencji dla partnerów, SAP zaprezentował także strukturę platformy do przetwarzania danych w czasie rzeczywistym RTDP (Real-Time Data Platform). Rozwiązanie to oparte jest o bazy danych SAP Sybase ASE, SQL Anywhere lub IQ, a wszystko łączy platforma SAP HANA do obsługi kluczowych procesów analitycznych. Na tym posadowiony jest system SAP Enterprise Information Management oparty o rozwiązania SAP Sybase Replication Server, SAP Data Servives i SAP Master Data Governance. Wszystko zaś połączone jest przez SAP Sybase Event Stream Processing. W tym przypadku źródłem mogą być dane pochodzące z Internetu, czy urządzeń – np. liczników (smart meter) – podłączonych do sieci. Dostęp do tej platformy odbywa się przez otwarte API i protokoły.

SAP Real-Time Data Platform z aplikacjami SAP, np. SAB Business Suite oraz rozwiązaniami firm trzecich łączy zaś narzędzie SAP NetWeaver.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *