Rynek

SAP zachęca deweloperów do udziału w programie PartnerEdge

Nasi partnerzy słyszą o kolejnych możliwościach współpracy z SAP, ale nie wiedzą jak zacząć. Wszystkich – zwłaszcza tych, którzy chcą wykorzystać nasze rozwiązania bazodanowe – zapraszany do udziału w programie PartnerEdge” – zapowiedział Steven Birdsall, COO & SVP, Ecosystems and Channels, GM Global OEM Sales w SAP.

SAP zachęca deweloperów do udziału w programie PartnerEdge

Już 20 mln osób pracuje w SAP i u partnerów tej firmy. Jak przekonują przedstawiciele SAP, w ciągu 3 lat tak bardzo rozbudowało się jednak portfolio rozwiązań SAP, że firma ta szuka nowych przedsiębiorstw, dzięki który mogłaby dotrzeć do nowych klientów. Dotyczy to zwłaszcza współpracy przy nowych rozwiązaniach w ofercie niemieckiego koncernu.

Na SAP Database &Technology Partner Summit podkreślano zwłaszcza rolę rozwiązań dawnego Sybase oraz możliwości oferowane przez SAP HANA. Dla firm, które chciałyby skorzystać z tych platform przygotowano SAP PartnerEdge Program for Application Development.

Firmy programistyczne – tworząc własne rozwiązania – mogą skorzystać z rozwiązań in-memory, baz danych i narzędzi analitycznych SAP. Mogą też zaoferować gotowe już produkty na bazie platformy SAP HANA, jak firma Tagetik. Ten twórca rozwiązań do analizy danych finansowych współpracuje z SAP od 8 miesięcy, choć wcześniej – zgodnie z analizami Gartnera – konkurował z nią na tym samym rynku.

Rozwiązania firm trzecich mogą być oferowane w modelu tradycyjnym (on premise), cloud computing (chmura prywatna i publiczna), czy w modelu hybrydowym. W ramach programu PartnerEdge, partnerzy otrzymują dostęp do licencji rozwiązań SAP na potrzeby rozwoju i testów swoich aplikacji. Mogą także oferować swoje oprogramowanie w SAP Store, który ma już ok. 248 tys. zarejestrowanych użytkowników. Firma oferuje też wsparcie marketingowe.

Podczas konferencji dla partnerów, SAP zaprezentował także strukturę platformy do przetwarzania danych w czasie rzeczywistym RTDP (Real-Time Data Platform). Rozwiązanie to oparte jest o bazy danych SAP Sybase ASE, SQL Anywhere lub IQ, a wszystko łączy platforma SAP HANA do obsługi kluczowych procesów analitycznych. Na tym posadowiony jest system SAP Enterprise Information Management oparty o rozwiązania SAP Sybase Replication Server, SAP Data Servives i SAP Master Data Governance. Wszystko zaś połączone jest przez SAP Sybase Event Stream Processing. W tym przypadku źródłem mogą być dane pochodzące z Internetu, czy urządzeń – np. liczników (smart meter) – podłączonych do sieci. Dostęp do tej platformy odbywa się przez otwarte API i protokoły.

SAP Real-Time Data Platform z aplikacjami SAP, np. SAB Business Suite oraz rozwiązaniami firm trzecich łączy zaś narzędzie SAP NetWeaver.

Tagi

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *