Branża ITRynek

SAS aktualizuje swój program partnerski

Firma zwiększa rolę kanałów pośrednich w strategii firmy, aby napędzać wzrost i innowacje w zakresie AI oraz wzmacniać pozycję rynkową klientów. Nowości w programie partnerskim przynieść mają korzyści zarówno klientom, jak i partnerom – poinformowali przedstawiciele SAS.

SAS aktualizuje swój program partnerski

I tak, platforma SAS Viya dostępna jest w Snowflake Data Cloud dzięki technologii Snowpark Container Services. Integracja zapewnia użytkownikom zautomatyzowane, skalowalne i przenośne rozwiązania wspierające podejmowanie decyzji w oparciu o dane, analitykę i sztuczną inteligencję – zmniejsza koszty i poziom skomplikowania procesu analitycznego. Jak zapewniają przedstawiciele SAS, partnerstwo ze Snowflake pomaga użytkownikom zaoszczędzić czas, zmniejszyć ryzyko i zmaksymalizować ilość przetwarzanych danych bez konieczności przenoszenia ich między platformami.

SAS Health to natomiast nowa chmurowa oferta branżowa wykorzystująca technologię SingleStore – partnera SAS. Wspólna oferta obu firm umożliwia wykonywanie zaawansowanych analiz oraz zastosowanie metod AI i uczenia maszynowego bezpośrednio w bazie danych SingleStore. To przyspiesza realizację zadań obliczeniowych i całego cyklu analitycznego. Pozwala to uprościć zarządzanie danymi w sektorze ochrony zdrowia i ich integrację w celu usprawnienia procesów, szybszego podejmowania decyzji i zmniejszenia całkowitych kosztów operacyjnych – wskazują specjaliści SAS.

Z kolei Intel i SAS kontynuują współpracę, aby dostarczyć zaawansowaną platformę AI wraz z nowymi procesorami Intel Xeon 4. generacji. Dzięki integracji analityki SAS z technologią Intela, klienci mogą korzystać z unikalnych funkcji rodziny procesorów Xeon w celu zwiększenia wydajności i obniżenia kosztów operacyjnych. Intel odgrywa również istotną rolę we wspieraniu kluczowych inicjatyw i wydarzeń dla klientów, w tym Hackathonu SAS oraz flagowych konferencji SAS Innovate i SAS Explore.

Przeczytaj również
Commvault utworzy nowy region "International"

Podczas wspomnianej konferencji SAS Explore, nagrodę Distinguished Partner Award otrzymała firma Linktera, która jest wiodącym dostawcą rozwiązań SAS na Bliskim Wschodzie. Linktera specjalizuje się w dostarczaniu rozwiązań dla sektora finansowego i obszaru digital. Po niszczycielskim trzęsieniu ziemi w Turcji na początku tego roku, partner SAS włączył się do procesu pomocy i wykorzystał platformę SAS Viya do opracowania rozwiązania, które usprawniło procesy zarządzania akcją ratunkową, pomogło w efektywnej alokacji zasobów i szybkiej pomocy osobom dotkniętym tragedią.

Wreszcie, aby rozwinąć swoją działalność w kanałach pośrednich, SAS nawiązał współpracę z dwoma wiodącymi dystrybutorami technologii: firmą TD SYNNEX (więcej na ten temat przeczytacie w tym artykule) oraz firmą Carahsoft Technology Corp. – dostawcy dla amerykańskiego sektora publicznego. Po raz pierwszy koncern będzie działał w oparciu o dwupoziomowy model dystrybucji. Zmiana ta zapewnić ma dostawcom rozwiązań SAS większą skalę, dostęp do nowych rynków i dodatkowe aktywa, podsumowali przedstawiciele spółki.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *