Sztuczna inteligencjaBranża ITRynek

SAS dołącza do konsorcjum na rzecz bezpieczeństwa AI

Mowa o Konsorcjum Bezpieczeństwa Sztucznej Inteligencji Stanów Zjednoczonych (AISIC), utworzonym przez Narodowy Instytut Standardów i Technologii (NIST) Departamentu Handlu. Instytucja ta połączy twórców i użytkowników sztucznej inteligencji, naukowców, badaczy rządowych i branżowych oraz organizacje społeczeństwa obywatelskiego. Celem projektu, zrzeszającego 200 firm i instytucji, jest wspieranie rozwoju oraz wdrażania wiarygodnej i bezpiecznej sztucznej inteligencji.

SAS dołącza do konsorcjum na rzecz bezpieczeństwa AI

SAS jest firmą zaangażowaną w opracowywanie, wdrażanie i promowanie godnych zaufania systemów AI, które pomagają zapewnić zrównoważone i odpowiedzialne innowacje dla klientów, gospodarki i społeczeństwa, zapewniają przedstawiciele spółki. „Dzięki AISIC innowacje AI będą rozpatrywane poprzez pryzmat odpowiedzialności i współpracy. Z niecierpliwością czekamy na możliwość podjęcia wspólnych działań z innymi organizacjami i osobami na rzecz wykorzystania mocy AI dla dobra ludzkości” – powiedział Reggie Townsend, wiceprezes ds. etyki danych w SAS.

W skład konsorcjum wchodzi ponad 200 firm i organizacji, które przodują w opracowywaniu i wykorzystywaniu systemów sztucznej inteligencji. Inicjatywa zapewnia również udział społeczeństwa obywatelskiego i zespołów akademickich, które kształtują zrozumienie tego, w jaki sposób sztuczna inteligencja zmienia społeczeństwo.

W gronie uczestników projektu znalazły się największe firmy i innowacyjne startupy, twórcy najbardziej zaawansowanych systemów i sprzętu AI na świecie, kluczowi reprezentanci społeczeństwa obywatelskiego i społeczności akademickiej oraz przedstawiciele zawodów głęboko zaangażowanych w wykorzystanie AI. Konsorcjum obejmuje również rządy stanowe i lokalne, a także organizacje non-profit. Będzie ono współpracować także z organizacjami z innych krajów, które mają do odegrania kluczową rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa na całym świecie.

“Rząd Stanów Zjednoczonych ma do odegrania znaczącą rolę w ustanawianiu standardów i opracowywaniu narzędzi, których potrzebujemy, aby zmniejszyć ryzyko i wykorzystać ogromny potencjał sztucznej inteligencji. Prezydent Biden polecił nam wykorzystać każdą okazję, aby osiągnąć dwa kluczowe cele: ustanowić standardy bezpieczeństwa i chronić nasz ekosystem innowacji. To jest dokładnie to, w czym konsorcjum US AI Safety Institute ma nam pomóc” – podsumowała sekretarz handlu USA Gina Raimondo.

Pełna lista członków konsorcjum dostępna jest pod poniższym linkiem. 

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *