RynekPolecane tematy

Satya Nadella następcą Steve’a Ballmera w Microsoft

Koniec spekulacji, nowym szefem Microsoft został dotychczasowy wiceprezes firmy odpowiedzialny za Cloud i rozwiązania Enterprise. Zmiana na stanowisku CEO nastąpi zaraz po ogłoszeniu nowego prezesa Microsoft.

Satya Nadella następcą Steve’a Ballmera w Microsoft

Satya Nadella był jednym z wielu kandydatów wymienianych jako następcy Steve’a Ballmera. Jednym z pierwszych zadań nowego CEO będzie domknięcie przejęcia części Nokii. Satya Nadella w Microsoft pracuje już od 22 lat.

W tym samym czasie, gdy Steve Ballmer odchodzi ze stanowiska CEO, Bill Gates przestaje pełnić rolę przewodniczącego Rady Nadzorczej. Jego nowy, oficjalny tytuł to założyciel i doradca ds. technologicznych.

Satya Nadella urodził się w Indiach w 1969 roku. Studiował na Uniwersytecie w Mangalore (Electrical Engineering), a następnie Uniwersytecie Wisconsin-Milwaukee (Computer Science). Na początku kariery pracował w firmie Sun Microsystems. 22 lata temu przeszedł do Microsoft, na początku w Online Services Division, później odpowiadał m.in. za rozwój pakietu Office i wyszukiwarki Bing. Ostatnio był wiceprezesem odpowiedzialnym za rozwiązania cloud computing, w tym takie produkty, jak: Bing, SkyDrive, Xbox Live, Skype.

Mianowanie Satya Nadella na stanowisko CEO Microsoftu kończy spekulacje, jakoby miał nim zostać były prezes Nokii – Stephen Elop. Wkrótce jednak przejmie on zarządzanie działem zajmującym się rozwojem produktami Surface, Windows Phone i Xbox.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.