Rynek

Scaleway pozwala wykorzystać moc obliczeniową układów Apple M1 w modelu chmury obliczeniowej

Nowa usługa Scaleway umożliwia wykorzystanie mocy obliczeniowej układów Apple M1 w modelu chmury obliczeniowej. Usługa, która ma zapewniać m.in. wysoką wydajność przy zachowaniu energooszczędności i efektywności kosztowej. Usługa firmy Scaleway jest oparta na farmie komputerów Mac mini M1.

Scaleway pozwala wykorzystać moc obliczeniową układów Apple M1 w modelu chmury obliczeniowej

Przedstawiciele dostawcy zapewniają, że nowa usługa zapewnia klientom w pełni natywne doświadczenie Apple Big Sur. Koszt wykorzystania instancji nowej usługi ustalono na poziomie 0,1 euro za godzinę przy minimalnym zobowiązaniu na 24 godziny. Wykorzystanie opartych na architekturze ARM układów Apple M1 ma pozwalać m.in. na osiągnięcie wysokiej wydajności przetwarzania przy zachowaniu wysokiej energooszczędności, która przekłada się na ograniczenie kosztów energii i chłodzenia. W efekcie, najnowsze procesory Apple mają sprawdzać się w wielu zastosowaniach związanych m.in. z przetwarzaniem złożonych zbiorów danych. “Apple silicon M1 to dokładnie taka innowacja, jakiej szukamy, aby zapewnić naszym klientom lepszą wydajność obliczeniową przy mniejszym zużyciu energii, zgodnie z naszym DNA i troską o ekologię” – podkreśla Arnaud de Bermingham, założyciel i prezes firmy Scaleway.

Nowa usługa pozwala też na łatwe uruchomienie środowisk operacyjnych Apple na potrzeby prac programistycznych. “Jest to idealna konfiguracja do radzenia sobie z coraz bardziej złożoną ciągłą integracją i dostarczaniem systemów macOS lub iOS dla rozproszonych zespołów programistycznych” – podkreśla Yann Lechelle, dyrektor generalny Scaleway. Z oficjalnych informacji wynika, że usługa Apple silicon M1 as-a-Service jest oferowana w oparciu o farmę serwerów uruchomioną w paryskim centrum danych Scaleway.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *