AplikacjeBranża ITRynek

SD Worx przejmuje Gavdi Polska i planuje rozwój na lokalnym rynku

Wyspecjalizowana m.in. w rozwiązaniach SAP HR i należąca dotychczas do duńskiej grupy Gavdi spółka stanie się częścią belgijskiej grupy kapitałowej SD Worx. Transakcja wzmocni pozycję SD Worx na rynku polskim, przede wszystkim w obszarze rozwiązań kadrowo-płacowych dla klientów z segmentu średnich i dużych przedsiębiorstw.

SD Worx przejmuje Gavdi Polska i planuje rozwój na lokalnym rynku
Źródło: SD Worx

Przejęcie Gavdi Polska ma pozwolić ma rozszerzenie oferty i kompetencji SD Works w obszarze rozwiązań SAP HR. Pozwoli też na wzmocnienie pozycji dostawcy na rynku lokalnym. Warszawska spółka świadczy usługi konsultingowe i wsparcia aplikacji SAP HCM (Human Capital Management) i SAP SuccessFactors. Oferuje też autorskie rozwiązania uzupełniające możliwości rozwiązań SAP w obszarze kadrowo-płacowym. Spółka zatrudnia obecnie ponad 120 ekspertów i posiada biura w Katowicach, Poznaniu, Warszawie oraz we Wrocławiu. Do grona klientów należy ponad 250 firm – głównie lokalnych, z sektora średnich i dużych przedsiębiorstw – w tym firmy, takie jak Grupa Raben, DPD Polska, Canal+, Grupa Ciech czy PKO Bank Polski.

Co ważne, firma SD Worx jest obecna w Polsce od 2021 roku. Zatrudnia ponad 200 osób, którzy są zaangażowani w realizację projektów w obszarze kadrowo-płacowym dla organizacji z polski i rynków zagranicznych. “Naszą ambicją jest być zaufanym europejskim dostawcą zintegrowanych, kompleksowych rozwiązań HR dla wszystkich organizacji i pracowników. Nabycie Gavdi Polska wpisuje się w strategię rozwoju SD Worx. Zakłada ona dostarczenie rozwiązań kadrowo-płacowych i HR pracodawcom dowolnej wielkości w całej Europie i wspiera ekspansję w regionie CEE, a także poszerza możliwości w zakresie oferowania systemów SAP HR do dużych organizacji. Jesteśmy przekonani, że dzięki naszej rozszerzonej ofercie i rozwojowi w regionie, klienci obu firm skorzystają na tej transakcji. Z przyjemnością witamy wszystkich profesjonalistów Gavdi Polska w rodzinie SD Worx” – zapewnia Kobe Verdonck, dyrektor generalny firmy SD Worx.

Wedle zapowiedzi, po zamknięciu transakcji warszawską spółką – już w ramach grupy SD Worx – będzie nadal kierował dotychczasowy zarząd: Teresa Olszewska, Sławomir Stępień i Szymon Knobloch. “Cieszymy się na integrację z SD Worx. Otwiera to naszym ekspertom możliwość współpracy z uznanym europejskim zespołem, pozwoli na wymianę wiedzy i doświadczeń w obszarze SAP HCM, SAP SuccessFactors i technologii SAP, co w efekcie umożliwi dalszy wspólny wzrost. Wierzymy, że nasze produkty, które są wysoko oceniane w Polsce, spotkają się z uznaniem firm z wielu europejskich rynków, do których dotrzemy za pośrednictwem naszej nowej rodziny. To wszystko oznacza znaczące możliwości rozwoju, które będą korzystne zarówno dla naszych pracowników, jak i klientów” – podkreśla Teresa Olszewska, dotychczasowa prezes zarządu Gavdi Polska.

W przyszłym roku nastąpić ma rebranding warszawskiej spółki mający na celu ujednolicenie identyfikacji w ramach marki SD Worx SAP Solutions. Wartości transakcji nie ujawniono.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *