Rynek

Senetic rozwija działalność w ramach programu Microsoft Cloud Solution Provider

W ciągu ostatniego roku katowicka spółka zanotowała istotny wzrost przychodów ze sprzedaży usług w modelu chmurowym i uzyskała tytuł Direct Partnera w programie Microsoft Cloud Solution Provider. Przedstawiciele firmy Senetic zapowiadają też plany rozszerzenia oferty o rozwiązania chmurowe innych producentów.

Senetic rozwija działalność w ramach programu Microsoft Cloud Solution Provider

Zdaniem przedstawicieli firmy Senetic na polskim rynku mocno zauważalny jest wzrost zapotrzebowania na rozwiązania oferowane w modelu cloud computing. Chmura obliczeniowa ma też stawać się dominującym sposobem wdrażania nowych rozwiązań na rynku małych i średnich przedsiębiorstw, niezależnie od branży. “Dla klienta chmura obliczeniowa to przede wszystkim wygoda, przejrzystość i szybkość w dostarczaniu rozwiązań. Wystarczy kilka kliknięć myszą, kilka minut, żeby – przykładowo – dodać kolejną licencję dla nowego pracownika” – podkreśla Microsoft Cloud Team Leader w firmie Senetic. Według niego atutem chmury obliczeniowej jest też uproszczenie rozliczeń.

Przedstawiciele firmy Senetic zapowiadają plany rozwoju działalności w obszarze usług w modelu cloud computing. Według zapowiedzi w najbliższej przyszłości firma ma rozwijać specjalizację oraz działania sprzedażowe w zakresie Office 365 oraz rozwiązań opartych na usługach Microsoft Azure. “Podążamy za trendami wyznaczonymi przez Microsoft, co pozwala nam zaistnieć w zupełnie nowych segmentach rynku i budować dobrą pozycję na przyszłość. Jesteśmy elastycznym partnerem szybko reagującym na zmiany. Nasi klienci coraz częściej sięgają po pakiety Office 365, wykazują także rosnące zainteresowanie Microsoft Azure” – podkreśla Konrad Nieboj. Jego zdaniem realizacja strategii skupionej w obszarze technologii Microsoft na wykorzystaniu potencjału rozwiązań chmurowych Office pozwoli na wzmocnienie pozycji firmy Senetic w czołówce partnerów Microsoftu obsługujących małe i średnie przedsiębiorstwa. W ramach programu Microsoft Cloud Solution Provider firma Senetic oferuje m.in. usługi Office 365 oraz rozwiązania Microsoft Azure, Dynamics CRM Online, a także Enterprise Mobility Suite.

Przedstawiciele firmy podkreślają, że tylko w mijającym roku firma zanotowała wzrost sprzedaży rozwiązań w modelu cloud compuring względem na poziomie przekraczającym 200 proc. w porównaniu z 2015 rokiem. W planach dotyczących rozwiązań chmurowych jest także poszerzenie oferty o innych producentów oraz rozwój działalności na kolejnych rynkach.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *