Rynek

Sharp odnotował wzrost sprzedaży urządzeń laserowych

Według raportu IDC (IDC WW Quarterly Hardcopy Peripherals Tracker), odnoszącego się do III kwartału tego roku, Sharp zajął II miejsce w Polsce w segmencie sprzedaży urządzeń laserowych MFP A3. Tym samym producent przejął 17,9% rynku MFP A3 dla wszystkich kategorii produktowych – to wzrost w stosunku do zeszłego roku o 86,9%.

Sharp odnotował wzrost sprzedaży urządzeń laserowych

Pomimo ogólnego spadku sprzedaży w III kwartale 2020 roku laserowych urządzeń wielofunkcyjnych A3 w Polsce o 33%, firma Sharp znacząca poprawiła więc swoją pozycję na rynku. Dodajmy, że w wypadku urządzeń kolorowych MFP A3, Sharp posiada obecnie 18,2% udziałów co stanowi wzrost o 63,5% w stosunku do analogicznego okresu 2019 roku.

„Bardzo mnie cieszą tak dobre wyniki w tym trudnym dla wszystkich okresie. Widać ogromne zaangażowanie naszych pracowników i partnerów w kreowaniu wizerunku marki na polskim rynku. Jestem przekonany, że dalsza konsekwencja i determinacja w działaniu przełoży się bezpośrednio na kolejne wzrosty udziałów rynkowych w naszym najważniejszym segmencie produktów. Dla nas jest to bardzo ważne ponieważ dzięki stabilnej sytuacji możemy również poświęcić czas i zasoby na rozwijanie kolejnych gałęzi biznesu – mamy kilka ciekawych projektów i pomysłów, które niebawem ujrzą światło dzienne i pozwolą nam jeszcze mocniej zdywersyfikować przychody naszej spółki” – skomentował Rafał Szarzyński, Regional Sales Manager CEE

Jak podkreślają przedstawiciele Sharp, spośród wszystkich europejskich placówek, polski oddział firmy jako jedyny przekroczył wartościowy budżet z wynikiem 102,1% i tym samym osiągnął wzrost o 12,6% rdr.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *