BiznesRynek

Skype z usługą tłumaczenia rozmów w czasie rzeczywistym

Microsoft kilka dni temu zaprezentował testową wersję usługi pozwalającej na automatyczne tłumaczenie w czasie rzeczywistym rozmów głosowych wykonywanych za pomogą platformy Skype.

Skype z usługą tłumaczenia rozmów w czasie rzeczywistym

Nowa usługa może okazać się przydatna dla biznesowych użytkowników należącej do firmy Microsoft platformy komunikacyjnej. Podczas oficjalnej prezentacji rozmowę głosową z wykorzystaniem usługi Skype Translator dwaj przeprowadzili pracownicy Microsoftu – jeden mówił po angielsku, drugi po niemiecku. Opinie cytowanych przez agencję Reuters świadków prezentacji nowej usługi są mieszane. Pojawiają się głosy mówiące, że jakość tłumaczonej treści nie jest zadowalająca jak na rozwiązanie, które ma być adresowane m.in. dla biznesu.

Należy jednak pamiętać, że usługa znana pod nazwą Skype Translator znajduje się obecnie na wczesnym etapie rozwojowym. Podczas odbywającej się na konferencji Code Conference prezentacji projektu Satya Nadella, dyrektor generalny firmy Microsoft przyznał, że obecnie prowadzone są prace zmierzające do wykorzystania efektów prac rozwojowych w ramach produkcyjnej platformy Skype. Nowa usługa ma zostać uruchomiona jeszcze w tym roku.

Na tym etapie przedstawiciele firmy Microsoft nie ujawniają, czy Skype Translator będzie dostępny bezpłatnie, czy też będzie to usługa oferowana wyłącznie na zasadach komercyjnych.

Niewykluczone, że projekt technologii tłumaczenia rozmów głosowych realizowanych za komunikatora Skype powstał przy okazji prac nad – zbliżonym do znanego z urządzeń Apple asystenta Siri i zaprezentowanym po raz pierwszy w kwietniu br. – rozwiązaniem Microsoft Cortana.

Przeczytaj również
Nowe modele 2 generacji procesorów AMD EPYC - jeszcze wyższa wydajność dla serwerów

 

 

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *