PracaProgramowanie

SOFTSWISS zwiększa zatrudnienie i rozwija oddział w Poznaniu

W ciągu minionego roku liczebność poznańskiego zespołu firmy SOFTSWISS zwiększyła się dwukrotnie. Do końca 2022 roku planowane jest zatrudnienie kolejnych 150 osób. Poszukiwani są przede wszystkim programiści i deweloperzy, a także inżynierowie wsparcia, architekci oraz testerzy.

SOFTSWISS zwiększa zatrudnienie i rozwija oddział w Poznaniu

Wywodząca się z Białorusi firma SOFTSWISS specjalizuje się w tworzeniu oprogramowania dla branży iGaming, w tym internetowych kasyn. Obecnie, poza Polską, oddziały SOFTSWISS działają także w Gruzji oraz na Malcie. W poznańskim oddziale firmy pracuje obecnie 240 osób. Programiści z polskiego zespołu SOFTSWISS zajmują się m.in. tworzeniem innowacyjnych rozwiązań dla klientów z całego świata.

Plany zakładają, że na koniec 2022 roku w globalnych strukturach SOFTSWISS pracować będzie 1600 osób – dwukrotnie więcej, niż pod koniec 2021 roku. Szerokie plany dotyczą także rynku polskiego. Tylko w najbliższych miesiącach planowane jest zatrudnienie ponad setki osób. “Branża IT w Polsce znajduje się obecnie w fazie szybkiego rozwoju. Jeśli mówić o liczbach, to tylko w zeszłym roku spośród wszystkich ofert pracy w polskiej branży IT ponad połowę stanowiły oferty dla programistów. Mamy szerokie plany jeśli chodzi o zwiększenie zatrudnienia i atrakcyjne oferty dla wykwalifikowanych programistów. Konkurencja jest duża, ale staramy się zachęcać nowych specjalistów dzięki ciekawym projektom, zgranemu zespołowi i systemowi premii” – mówi Maciej Wieczorek, dyrektor regionalny SOFTSWISS w Polsce.

Co ważne, specjalnie dla rynku lokalnego SOFTSWISS opracował system premiowania dla nowych pracowników. Przykładowo, osoby, które odpowiedzą na wybrane oferty pracy i przejdą rozmowę kwalifikacyjną do końca sierpnia br., po pomyślnym zakończeniu okresu próbnego otrzymują nawet 4 tys. USD premii rekrutacyjnej. “Wybierając kraj do otwarcia nowego biura, nieprzypadkowo zatrzymaliśmy się na Polsce. Jest to rozwijający się kraj Unii Europejskiej z dużymi możliwościami, jeśli chodzi o zatrudnienie wysoko wykwalifikowanych specjalistów. A Poznań jest nowoczesnym, współczesnym, a jednocześnie bardzo kompaktowym miastem. Jest tu wiele ośrodków akademickich, a co za tym idzie, także młodych, aktywnych i utalentowanych ludzi. Z pomocą Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH), która pomaga zagranicznym inwestorom w Polsce, udało nam się bez biurokracji otworzyć swój biznes, co pomogło nam od razu skoncentrować się na projektach roboczych i urosnąć dwukrotnie. Analizując pierwszy rok pracy, widzimy, że w Polsce udaje nam się rozwijać bardzo szybko” – podkreśla Iwan Montik, założyciel firmy SOFTSWISS.

Przeczytaj również
Infor z nową platformą dystrybucji rozszerzeń dla oprogramowania biznesowego
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *