Rynek

SoftwareMill dołączył do VirtusLab Group

Obie firmy technologiczne połączyły swe siły, aby rozwijać usługi programistyczne dla klientów w Europie Zachodniej i USA. Obecnie zespół VirtusLab Group liczy ponad 500 specjalistów IT, a łączne przychody VirtusLab i SoftwareMill w 2022 roku wyniosły ponad 130 mln złotych.

SoftwareMill dołączył do VirtusLab Group

VirtusLab i SoftwareMill to polskie firmy specjalizujące się w tworzeniu oprogramowania dla rozwiązań chmurowych, data science i machine learning. Są też uznawane za kluczowego partnera języka Scala na świecie i od kilkunastu lat realizują projekty dla globalnych marek.

Decyzja o połączeniu obu firm to solidne wzmocnienie dla VirtusLab Group, skoncentrowanej na zdobywaniu nowych klientów i kompetencji, a także wyzwaniach związanych z rozwojem sztucznej inteligencji. “Znamy zespół SoftwareMill od lat i bardzo szanujemy jego osiągnięcia. Łączą nas wspólne wartości i podejście do tworzenia i inżynierii oprogramowania, które dają przewagę konkurencyjną naszym klientom. Rozszerzenie VirtusLab Group jest kamieniem milowym w budowaniu wiodącej firmy technologicznej, która jest w stanie realizować najbardziej ambitne projekty” – skomentował Rafał Pokrywka, CEO VirtusLab.

Połączenie obu firm nie oznacza zmian w ich strukturze. SoftwareMill nadal będzie zarządzany przez swoich założycieli i zachowa dotychczasowy branding. VirtusLab zakłada rozwijanie swojej grupy z poszanowaniem niezależności zespołów, wraz z ich kulturą organizacyjną i wartościami. Ma to pomóc w szybkim dostosowywaniu się do zmian na rynku i ułatwia łączenie spółek.

“Nasi klienci będą mieli teraz dostęp do znacznie większej bazy inżynierów i ekspertów, co pozwoli nam dostarczać jeszcze lepsze rozwiązania. W międzyczasie cały zespół będzie mógł sprawdzić się w większych i bardziej wymagających projektach, a to jeszcze bardziej napędzi rozwój całej grupy” – powiedział Tomasz Szymański, CEO SoftwareMill.

Przeczytaj również
Avaya i Microsoft integrują usługi chmurowe

Przedstawiciele obu firm zapewniają, że VirtusLab Group pozostaje otwarta na nowe współprace i akwizycje. W kolejnych latach zamierzają włączać do niej kolejne podmioty, by podnieść konkurencyjność na zachodnich rynkach. W realizacji tego celu VirtusLab wspierany jest przez fundusz Aquiline Capital Partners LLC, który posiada aktywa o wartości ponad 8,5 mld dolarów.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *