Branża ITRynek

Spółka Findwise dołączyła do TietoEvry

Z początkiem kwietnia Findwise, firma specjalizująca się w rozwiązywaniu problemów informacyjnych z wykorzystaniem technologii Findability, Enterprise Search i AI, dołączyła do TietoEvry, wiodącej w Europie Północnej spółki informatycznej świadczącej usługi w zakresie budowy i rozwoju zaawansowanych systemów informatycznych z wykorzystaniem najnowszych technologii.

Spółka Findwise dołączyła do TietoEvry

Findwise to niezależna od dostawców grupa ekspertów IT, która łączy konsulting z rozwojem własnego produktu – platformy informacyjnej Findwise i3. Jak wskazują jej przedstawiciele, spółka pomaga klientom znaleźć i ponownie wykorzystać ich dane oraz infrastrukturę, aby sprostać wyzwaniom informacyjnym i odnieść sukces w cyfrowej transformacji. Wśród klientów firmy są przedstawiciele branży motoryzacyjnej, energetycznej, finansowej w sektorze prywatnym i publicznym. Findwise w Polsce działa od 2012 roku w Warszawie, gdzie zatrudnia 29 specjalistów IT i konsultantów biznesowych. Polski zespół pracuje dla lokalnych i szwedzkich klientów, m.in. dla KGHM Polska Miedź, PKN Orlen PZU, Allegro oraz Orange.

Z początkiem kwietnia firma zasiliła szeregi TietoEvry, której początki działalności sięgają roku 1968. W ciągu kilkunastu lat, z głównej siedziby w Helsinkach, TietoEvry rozszerzyło swoją działalność otwierając jednostki w ponad 20 krajach świata. Polski oddział spółki funkcjonuje od 2006 roku i obecnie zatrudnia najlepszych specjalistów w trzech oddziałach – Szczecinie, Wrocławiu i Krakowie. Wśród klientów firmy są zarówno przedstawiciele sektora prywatnego, jak i publicznego. Od kilku lat polski oddział TietoEvry znajduje się w czołówce ekspertów oprogramowania.

“Połączenie sił z firmą Findwise to dla nas nowe możliwości rozwoju i dostęp do nowych obszarów biznesowych. Będziemy korzystać ze wspólnych zasobów, wykorzystywać swoje atuty i sięgać po nowych klientów” – skomentowała Katarzyna Wolska, Country HR Manager w TietoEvry.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *