BiznesRynek

Startupy z branży chemicznej, biotechnologicznej i ICT z szansą na rozwój i dofinansowanie

Poznański Park Naukowo-Technologiczny poszukuje innowacyjnych startupów lub pomysłów biznesowych, z branży chemicznej, biotechnologicznej oraz ICT, oferując wsparcie kapitałowe i pomoc w rozwoju.

Startupy z branży chemicznej, biotechnologicznej i ICT z szansą na rozwój i dofinansowanie

Właśnie ruszył nabór, który potrwa do 6 kwietnia 2020 roku. PPNT wraz z partnerami, wśród których są m.in. ValueTech Seed  sp. z o.o., Enea Innowacje sp. z o.o., Adamed S.A. czy Międzynarodowe Targi Poznańskie, proponują nie tylko zastrzyk finansowy, ale przede wszystkim doradztwo i rozwój założeń strategicznych, technologicznych oraz rynkowych planowanego przedsięwzięcia.

Mile widziane zupełnie nowe skalowalne rozwiązania

Podczas naboru eksperci PPNT będą przykładać szczególną wagę do walidacji projektów, czyli skonfrontowania idei z rzeczywistymi potrzebami rynku. „Wiedza, kontakty biznesowe oraz doświadczenie branżowe partnerów wnoszą nie tylko  istotną wartość merytoryczną dla prowadzonego przez nas procesu komercjalizacji, ale przede wszystkim dają  uczestnikom możliwość nawiązania współpracy z partnerami biznesowymi i potencjalnymi odbiorcami technologii, którzy przyjrzą się danemu rozwiązaniu z punktu widzenia ich realnych potrzeb” – mówi Katarzyna Wlaź, menedżer Funduszu Kapitałowego PPNT .

Jak informują przedstawiciele PPNT, szczególnie mile widziani są ci przedsiębiorcy i naukowcy, którzy mają innowacyjny pomysł, znają rynek, są świadomi konkurencji i pracują nad zupełnie nowymi skalowalnymi rozwiązaniami. Kluczowy jest także zespół mający kompetencje biznesowe i świadomość z czym wiąże się praca nad rozwojem nowego innowacyjnego biznesu.

To kolejny, piąty już, nabór pomysłów PPNT, który zainwestował dotychczas ponad 8 mln zł w kilkanaście projektów z takich branż jak biotechnologia, chemia, technologie informatyczne oraz komunikacyjne. Instytucja ta odpowiada m.in. za odsprzedaż udziałów w spółce PhotoHiTech Grupie Kapitałowej Synthos S.A., która jest jednym z największych producentów surowców chemicznych w Polsce, czy sprzedaż udziałów w spółce uBirds (obecnie Invis sp. z o.o.) inwestorowi branżowemu działającemu na rynku szwajcarskim. W portfelu inwestycyjnym PPNT znajdują się takie spółki jak: IC Solutions sp. z o.o., BBH Biotech Polska sp. z o.o., Fieldworker sp. z o.o., czy spółka Innosil sp. z o. o., komercjalizująca opatentowany stymulator rozwoju roślin ILAGRO.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *