Branża ITRynek

Stowarzyszenie SoDA oraz IT Ukraine Association podpisały porozumienie o współpracy

Dwie największe organizacje IT Polski i Ukrainy – Software Development Association Poland (SoDA) oraz IT Ukraine Association – podpisały bezterminowe Memorandum of Understanding. W ten sposób oba podmioty, pozostające w bliskich relacjach od początku wybuchu wojny, chcą ugruntować współpracę branżową.

Stowarzyszenie SoDA oraz IT Ukraine Association podpisały porozumienie o współpracy

Zawarte porozumienie ma na celu ugruntowanie partnerstwa nie tylko między organizacjami, ale również pomiędzy społecznościami IT Ukrainy i Polski. Wspólne korzyści mają zostać osiągnięte poprzez wymianę wiedzy, doświadczeń i najlepszych praktyk z obu krajów, wskazują przedstawiciele obu stowarzyszeń.

“Z przyjemnością ogłaszam pogłębienie naszych wzajemnych powiązań ze wspierającą nas społecznością Tech w Polsce. To memorandum umocni naszą współpracę z SoDA, dając nowe możliwości firmom członkowskim obu krajów” – podkreślił Konstantin Vasyuk, dyrektor wykonawczy IT Ukraine Association.

“Już od pierwszych dni wojny w Ukrainie, podjęliśmy wiele działań, które miały na celu pomóc zarówno uchodźcom przyjeżdżającym do Polski, jak i tym, którzy zostali na froncie wojennym. Wierzę, że podpisanie partnerstwa z IT Ukraine Association jest kolejnym naturalnym krokiem, nie tylko w stronę wsparcia naszych wschodnich sąsiadów, ale i rozwoju branży IT w Europie” – dodał Bartosz Majewski, prezes Software Development Association Poland.

Połączenie sił w obszarze technologii informacyjnych oraz perspektywa wschodnioeuropejskiego hubu technologicznego będą jednymi z tematów poruszanych podczas wrześniowej SoDA Conference 2022, właśnie z udziałem przedstawicieli IT Ukraine Association.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *