Cyberbezpieczeństwo

Straż Graniczna i Cisco zawarły porozumienie o współpracy w zakresie cyberbezpieczeństwa

Jest ono elementem programu Cisco Country Digital Acceleration (CDA), wspierającego cyfrową transformację kraju poprzez inicjatywy przyspieszające realizację rządowej agendy cyfrowej. Porozumienie podpisali: w imieniu Komendanta Głównego Straży Granicznej, płk SG Mariusz Kijowski , dyrektor Biura Łączności i Informatyki Komendy Głównej Straży Granicznej oraz Przemysław Kania, dyrektor generalny Cisco w Polsce, w obecności Guya Diedricha, wiceprezesa Cisco ds. Globalnych Innowacji.

Straż Graniczna i Cisco zawarły porozumienie o współpracy w zakresie cyberbezpieczeństwa

Podpisanie porozumienia zbiegło się z oficjalnym otwarciem programu CDA w Polsce przez Guya Diedricha, które uświetnił swoją obecnością Ambasador Stanów Zjednoczonych Pan Mark Brzeziński.

Jednym z celów programu CDA w Polsce jest wsparcie wybranych podmiotów publicznych w reakcji na kryzys wywołany wojną w Ukrainie. Zakres Programu CDA Cisco dla Polski został opracowany w bliskiej współpracy ze Strażą Graniczną oraz Departamentem Cyberbezpieczeństwa. I tak, jednym z obszarów rekomendowanych przez Straż Graniczną do włączenia do CDA dla Polski jest zapewnienie dodatkowego wsparcia w obszarze cyberbezpieczeństwa newralgicznych systemów teleinformatycznych wykorzystywanych do ochrony granic Rzeczypospolitej Polskiej.

Straż Graniczna od wielu lat buduje i rozwija kompleksowy, zintegrowany system monitorowania, reagowania i ochrony przed incydentami bezpieczeństwa teleinformatycznego. Przeprowadza ponadto szereg kampanii informacyjnych uświadamiających użytkowników końcowych w zakresie bezpieczeństwa teleinformatycznego.

Podpisane porozumienie określa, w jaki sposób Cisco może wykorzystać swoje możliwości w zakresie cyberbezpieczeństwa, aby wspierać konkretny podmiot publiczny. Jak poinformowali przedstawiciele Cisco, celem podpisanego porozumienia jest wykorzystanie możliwości firmy w obszarze cyberbezpieczeństwa w celu dostarczenia szerokiego zakresu wiedzy umożliwiającego Straży Granicznej powstrzymywanie cyberataków i budowanie świadomości w tym zakresie.

Przeczytaj również
Fundacja Tech To The Rescue otrzymała grant wysokości 500 tys. dolarów od Google.org
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *