Strefa IFSWdrożeniaBranża ITRynek

Światowy dostawca rozwiązań bezpieczeństwa wdroży system ERP firmy IFS

Oprogramowanie IFS Applications zastąpi kilka rozwiązań biznesowych wykorzystywanych dotąd w firmie HIMA. Wdrożenie systemu IFS ma pozwolić m.in. na zintegrowanie kluczowych procesów, a także usprawnienie obszarów takich jak: planowanie produkcji, logistyka oraz zarządzanie finansami. System IFS Applications pełnić będzie rolę głównego rozwiązania klasy ERP niemieckiego koncernu HIMA.

Światowy dostawca rozwiązań bezpieczeństwa wdroży system ERP firmy IFSŹródło: HIMA

Firma IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, ogłasza, że firma HIMA, niezależny dostawca i lider na światowym rynku kluczowych dla bezpieczeństwa rozwiązań wdroży IFS Applications™ 9 jako swój główny system do planowania zasobów przedsiębiorstwa (ERP) w celu poprawy i usprawnienia złożonych globalnych procesów biznesowych. Umowa obejmuje licencje i usługi o wartości około 3,1 miliona euro.

Globalna grupa HIMA jest liderem technologicznym i dostawcą funkcjonalnych rozwiązań zapewniających bezpieczeństwo w przemyśle procesowym, kolejowym, a także w inżynierii maszynowej i przy projektowaniu zakładów. Firma została założona w 1908 r. i prowadzi działalność w ponad 50 lokalizacjach na całym świecie. HIMA ma własne centra obsługi klienta i sprzedażowe, prowadzone przez doświadczonych przedstawicieli we wszystkich kluczowych regionach przemysłowych na świecie.

Międzynarodowa działalność firmy HIMA wymaga zintegrowanego rozwiązania IT, które ułatwi skuteczne zarządzanie procesami prowadzonymi w wielu krajach, spółkach, oddziałach i walutach. Firma HIMA potrzebowała nowego rozwiązania ERP, które mogłoby zastąpić wiele obecnie używanych, niezintegrowanych systemów i oferowałoby kompleksowe wsparcie procesów biznesowych o kluczowym znaczeniu dla działalności firmy. Po dokonaniu oceny różnych systemów ERP firma HIMA wybrała system IFS Applications 9 jako jedyny system ERP do wdrożenia w całym przedsiębiorstwie. Rozwiązanie firmy IFS spełnia wymogi firmy HIMA pod względem funkcjonalności i zapewnia najlepsze wsparcie działań prowadzonych w wielu językach, oddziałach i spółkach oraz transakcji w różnych walutach.

Po pełnym wdrożeniu system IFS Applications będzie stosowany w całym łańcuchu wartości firmy HIMA, od planowania i realizacji produkcji oraz logistyki, do remontów, zarządzania finansami, zasobami ludzkimi, usługami oraz jakością.

Infrastruktura informatyczna firmy HIMA oparta była na działaniu wielu niezależnych systemów. W rezultacie dużo czasu zajmowało wprowadzanie danych do wielu różnych systemów, ich dostosowywanie i konsolidowanie. Scentralizowane rozwiązanie firmy IFS zwiększy wydajność i skuteczność procesów, szczególnie dzięki możliwości łatwego wyświetlania podsumowania danych kluczowych procesów z poziomu IFS Lobby, jednej z głównych funkcji systemu IFS Applications 9.

„Poszukiwaliśmy rozwiązania globalnego, oferującego szeroką funkcjonalność w odniesieniu do obsługiwanych przez nas branż. To wszystko znaleźliśmy w systemie IFS Applications 9” — mówi Stefan Hintenlang, wiceprezes ds. operacyjnych w firmie HIMA. „System ERP zwiększy przejrzystość kluczowych procesów biznesowych i dostosuje się do naszych przyszłych potrzeb”.

Peter Höhne, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu w IFS Europe Central powiedział: „System IFS Applications 9 zaprojektowano jako rozwiązanie zapewniające firmom globalnym przejrzystość kluczowych procesów biznesowych, dlatego jesteśmy pewni, że firma HIMA zyska na wdrożeniu rozwiązania IFS jako wsparcia ich procesów produkcyjnych, logistyki i zarządzania finansami”.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *