InfrastrukturaPolecane tematy

Światowy lider branży opakowań wybiera technologię baramundi do zarządzania infrastrukturą IT

Advertorial

Rozwiązanie baramundi zostało zaimplementowane szybko i bez zbędnych komplikacji. System baramundi Management Suite pozwolił na usprawnienie zarządzania całą infrastrukturą IT w firmie Berry Global.

Światowy lider branży opakowań wybiera technologię baramundi do zarządzania infrastrukturą IT

Wymieniona w rankingu Fortune 500 spółka Berry Global jest producentem opakowań dla setek produktów, z których codziennie korzystają konsumenci i przedsiębiorstwa na całym świecie. Firma znana jest ze swojej szerokiej oferty produktów przeznaczonych na rynek spożywczy, farmaceutyczny, opieki zdrowotnej, kosmetyczny i higieny osobistej, a także przemysłowy, transportowy i rolniczy. Przedsiębiorstwo nie zapomina również o środowisku naturalnym. Wspiera inicjatywy mające na celu świadome zarządzanie plastikiem czy zapobieganie powstawaniu odpadów z tworzyw sztucznych, angażuje się w projekty w ramach Programu Środowiskowego Organizacji Narodów Zjednoczonych, a także wdrożyło własną strategię zrównoważonego rozwoju „Impact 2025”, która obejmuje między innymi wynalezienie biodegradowalnego, mniej energochłonnego tworzywa sztucznego nadającego się do recyklingu.

Wychodząc naprzeciw potrzebom zróżnicowanej bazy klientów, firma zatrudnia ponad 48 000 pracowników w ponad 290 lokalizacjach na sześciu kontynentach. Zespół IT Berry Global liczy około 200 pracowników, którzy odpowiadają za infrastrukturę sieciową, help desk, cyberbezpieczeństwo, komunikację i współpracę. Firma posiada również rozbudowaną infrastrukturę IT. Większość użytkowników korzysta z komputerów z systemem Windows, lecz część z nich pracuje na systemie macOS.

Rozwój firmy to nowe wyzwania dla działu IT

Brian Tweddell, analityk ds. bezpieczeństwa w Berry Global zauważył, że w miarę rozbudowy firmowej sieci osiągnięty został limit poprzedniego systemu zarządzania punktami końcowymi. Potrzeba odnowienia licencji dotychczasowego systemu oraz planowane aktualizacje Windows 10 sprawiły, że firma zaczęła rozglądać się za wydajniejszym rozwiązaniem. “Wprowadzanie aktualizacji i poprawek było skomplikowane i czasochłonne. Zawsze potrzebowaliśmy kilku tygodni na usunięcie wszystkich błędów. Dlatego konieczne było znalezienie nowego rozwiązania” – tłumaczył Brian Tweddell.

Światowy lider branży opakowań wybiera technologię baramundi do zarządzania infrastrukturą ITAby dowiedzieć się więcej na temat baramundi Management Suite dołącz do jednego z webinarów, które odbędą się 12 i 19 maja o godzinie 11:00. Zarejestruj się TUTAJ.

W ramach ewaluacji, spółka Berry Global zwróciła się do lokalnej firmy konsultingowej z branży IT, znanej z doboru właściwych partnerów technologicznych i odpowiednich rozwiązań gwarantujących spełnienie wymagań klienta w zakresie poprawy wydajności. Podczas szczegółowej ewaluacji zespół rozważał rozwiązania pochodzące od różnych dostawców, jednak modułowy system zarządzania baramundi Management Suite (bMS) okazał się najlepszy.

“Po dokładnej weryfikacji firma Berry Global zdecydowała się skorzystać z proponowanych przez nas rozwiązań” – powiedział David Sterz, starszy konsultant baramundi. “Oprogramowanie baramundi umożliwia zarządzanie w czasie rzeczywistym tysiącem punktów końcowych znajdujących się w placówkach firmy na całym świecie. To kluczowa kwestia niemal dla większości klientów, bez względu na wielkość i złożoność ich środowiska informatycznego” – dodał. Instalacja testowa została wdrożona w czerwcu 2018 roku. Rozwiązanie zostało zaimplementowane szybko i bez zbędnych komplikacji, umożliwiając korzystanie z oprogramowania bMS w ramach całej infrastruktury IT.

Firma Berry Global doceniła możliwość automatyzacji procesu instalowania oprogramowania i innych zadań, a także wyświetlania w czasie rzeczywistym danych dotyczących punktów końcowych oraz wykorzystania jednego agenta dla wszystkich modułów bMS.

Szybka i prosta migracja do Windows 10

Pierwszym dużym projektem, do którego wykorzystano narzędzie bMS było zainstalowanie systemu Windows 10. Proces ten może być skomplikowany i żmudny, biorąc pod uwagę konieczność skonfigurowania wielu urządzeń. Wymaga on starannego planowania w celu zminimalizowania przestojów i zachowania osobistych plików i ustawień użytkowników.

“Wszystko odbyło się bezproblemowo. Użytkownicy zachowali swoje dane. Nie musieli przerywać swojej pracy, ponieważ cały proces odbył się w tle. Wszystko przypominało zwyczajną aktualizację z tą różnicą, że przebiegło dużo szybciej” – stwierdził Tweddell.

Rewolucyjna zmiana sposobu zarządzania IT

Rozwiązanie baramundi doskonale sprawdziło się w firmie Berry Global – przedsiębiorstwie będącym liderem innowacji i zmian, produkującym bardziej wydajne, łatwiejsze w użyciu i ekologiczne rozwiązania w zakresie opakowań. “Firma baramundi wprowadza prawdziwie rewolucyjne rozwiązania z zakresu zarządzania punktami końcowymi” – powiedział Tweddell. “Zdecydowanie polecamy system baramundi Management Suite” – dodał.

Weź udział w webinarze firmy baramundi i dowiedz się więcej na temat możliwości oprogramowania baramundi Management Suite. Szczegółowa agenda oraz formularz dla osób zainteresowanych udziałem w webinarze dostępne są na stronie organizatora.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *