Branża ITRynek

Symfonia pozyskała nowego inwestora

Jest nim Accel-KKR, globalna firma inwestycyjna, specjalizującą się w branży oprogramowania. Po finalizacji transakcji (od strony administracyjnej), spółka dołączy do obecnego inwestora – MidEuropa. Dla Accel-KKR inwestycja ta będzie 60. w Europie oraz 350. na świecie. Szczegóły finansowe dotyczące tej transakcji są poufne.

Symfonia pozyskała nowego inwestora

“Jestem niezwykle dumny z tego, co Symfonia osiągnęła wraz ze wsparciem MidEuropa, w ciągu zaledwie dwóch lat. Sukces jaki osiągnęliśmy jest czymś wyjątkowym na polskim rynku technologicznym, a my dopiero zaczynamy” – skomentował Piotr Ciski, prezes zarządu Symfonii. “Mamy ambitne plany i wierzymy, że dzięki silnemu zapleczu finansowemu, oraz globalnemu doświadczeniu w dziedzinie oprogramowania i technologii naszego nowego inwestora, będziemy mogli szybciej się rozwijać zarówno w Polsce jak i po za granicami” – dodał.

“Symfonia udowodniła, że dzięki sile zespołu zarządzającego oraz talentowi jej pracowników,  potrafi szybko i skutecznie rozwijać się na polskim rynku IT” – stwierdził Maurice Hernandez, dyrektor zarządzający Accel-KKR. – “Doceniamy zaufanie jakim obdarzył nas zespół Symfonii i MidEuropy w kontekście naszej roli, jako inwestora wiodącego. Wierzę, że zaplecze, jakim dysponuje Accel-KKR, pozwoli Symfonii na jeszcze szybszy rozwój nie tylko w Polsce, ale i w  regionie Europy Środkowo-Wschodniej” – podsumował.

Transakcja podlega jeszcze procedurze administracyjnej i antymonopolowej.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *