Strefa IFSBranża ITRynek

System ERP wdrożony w modelu cloud pomoże w rozwoju nowoczesnych technologii

Działająca w branży high-tech firma Swan specjalizuje się w nowoczesnych rozwiązaniach z zakresu analizy jakości wody będzie korzystać z oprogramowania IFS Applications w modelu cloud computing. O wyborze rozwiązania IFS zadecydowała m.in. wysoka elastyczność, skalowalność oraz nowoczesna architektura. Oprogramowanie IFS usprawni procesy biznesowe w 14 lokalizacjach firmy w Europie, Ameryce Północnej, Afryce, na Bliskim Wschodzie i w Azji.

System ERP wdrożony w modelu cloud pomoże w rozwoju nowoczesnych technologii

Firma Swan, mająca siedzibę w Hinwil w Szwajcarii, opracowuje supernowoczesne technologie do analizy wody, w tym do monitorowania ultraczystej wody do zastosowań farmaceutycznych i półprzewodnikowych, wody zasilającej, pary i kondensatu.

Znajdująca się aktualnie w fazie trwałego wzrostu na rynkach międzynarodowych firma musiała zastąpić swój przestarzały system biznesowy, który nie spełniał już swojej roli. Po kompleksowej procedurze przetargowej, w której udział wzięło kilku największych na świecie dostawców ERP, firma Swan wybrała system IFS Applications 10 dostarczany w ramach usługi IFS Managed Cloud,

System IFS Applications 10 pomoże firmie w zrobieniu ważnego kroku w kierunku dalszego rozwoju swoich struktur sprzedaży, serwisu i pomocy technicznej. Zwiększy on także efektywność jej wewnętrznych procesów biznesowych oraz usprawni współpracę pomiędzy 14 spółkami Grupy Swan. IFS Applications 10 zostanie wykorzystany do zapanowania nad złożoną ofertą produktową, w której firma wykorzystuje zróżnicowaną gamę metod produkcyjnych w celu znacznego skrócenia czasu produkcji i dostawy około 10 000 analizatorów rocznie.

„Wybraliśmy system IFS Applications ze względu na jego elastyczność, łatwość obsługi, nowoczesną architekturę technologiczną i międzynarodową skalowalność” – powiedział Michael Rudolf, dyrektor ds. informatyki w firmie Swan. „Rozwiązanie to zaoferowało gotowe wsparcie produkcji małych partii w połączeniu z produkcją projektową, dzięki czemu jest ono idealne dla naszej firmy. Kolejnym decydującym czynnikiem był zespół IFS, który przedstawił skuteczne rozwiązanie branżowe, za którym stoją globalny serwis, pomoc techniczna i sieć partnerów potrafiących wesprzeć nasz rozwój w skali międzynarodowej”.

Guido Zumstein, dyrektor zarządzający IFS w Szwajcarii, dodał: „Dzięki swojej wiodącej technologii i wspaniałej dynamice wzrostowej firma Swan złapała wiatr w żagle, który niewątpliwie pozwoli jej osiągnąć większy udział zarówno w rynku krajowym, jak i międzynarodowym. Firma IFS jest dumna z możliwości uczestniczenia w tym procesie i dostarczania praktycznej, opartej na chmurze platformy ERP, która jest elastyczna i skalowalna zgodnie z potrzebami firmy. Liczymy na długą i wzajemnie korzystną współpracę z firmą Swan”.

System IFS Applications 10 obsługuje procesy biznesowe o krytycznym znaczeniu, w tym produkcję, zarządzanie projektami, remonty, CRM wraz z pomocą techniczną i centrum telefonicznym, zarządzanie dokumentacją, zapewnienie jakości, finanse i HR.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *