BranżaRynek

System ERP wsparciem cyfrowej transformacji czołowego producenta podzespołów i kadłubów samolotów

Francuska firma LAUAK wdroży system IFS Applications 10 na potrzeby zdynamizowania projektów cyfrowej transformacji biznesu. Oprogramowanie IFS ma pozwolić m.in. na lepsze wykorzystanie danych z infrastruktury przemysłowego Internetu Rzeczy pod kątem zautomatyzowania i uporządkowania globalnych procesów biznesowych – w myśl koncepcji Przemysłu 4.0. Docelowo z systemu IFS Applications korzystać ma ponad 1,5 tys. pracowników firmy LAUAK.

System ERP wsparciem cyfrowej transformacji czołowego producenta podzespołów i kadłubów samolotów

Założona w roku 1975 firma LAUAK obsługuje kilku spośród największych na świecie producentów samolotów i wyposażenia, a ponad 1500 jej pracowników jest rozlokowanych w sześciu zakładach we Francji i w Portugalii.

Firma LAUAK musiała zastąpić swój stary system biznesowy nowoczesnym rozwiązaniem, które potrafiłoby obsłużyć dużą ilość danych generowanych przez tę organizację. Po zakończeniu kompleksowego procesu oceny firma wybrała system IFS Applications 10 w celu przyspieszenia swojego międzynarodowego rozwoju, wsparcia strategii cyfryzacji oraz zharmonizowania globalnych procesów biznesowych.

„Jako wielozakładowe przedsiębiorstwo, w którym poszczególne fabryki często kontaktują się ze sobą, zdajemy sobie sprawę z tego, jak pilne jest wdrożenie wydajniejszego rozwiązania” – stwierdził Mikel Charritton, dyrektor generalny firmy LAUAK. „Kolejnym ważnym czynnikiem jest nasze dążenie do przyspieszenia rozwoju międzynarodowego, zwłaszcza w Ameryce Północnej”.

System IFS Applications będzie kluczowym elementem strategicznej transformacji cyfrowej firmy LAUAK, która obejmuje zastosowanie aktywów podłączonych do internetu rzeczy (IoT) w celu zapewnienia optymalnej wydajności produkcji oraz integracji nowych usług oferowanych klientom firmy LAUAK. Pierwsza faza implementacji systemu IFS Applications 10 nastąpi w najnowocześniejszym zakładzie produkcyjnym firmy LAUAK w Portugalii. Później rozwiązanie to zostanie wdrożone w całej organizacji.

Przeczytaj również
Scaleway pozwala wykorzystać moc obliczeniową układów Apple M1 w modelu chmury obliczeniowej

Mikel Charriton dodał: „Portugalski program pilotażowy będzie w pełni zgodny z koncepcją Fabryka 4.0, obejmując nowatorską technologię, która umożliwi automatyzację przy wykorzystaniu skomunikowanych urządzeń. Z niecierpliwością czekamy na rozpoczęcie tego ekscytującego projektu, w którym system IFS Applications 10 odegra kluczową rolę w aspekcie gromadzenia i analizy danych w celu przyspieszenia naszej cyfrowej transformacji. Dzięki wdrożeniu nowoczesnego rozwiązania będziemy mogli także zharmonizować i znormalizować nasze procesy biznesowe, dzielić się najlepszymi praktykami w całej organizacji oraz odwzorować nasz cały łańcuch wartości”.

Amor Bekrar, dyrektor generalny IFS we Francji, podsumował: „Jesteśmy bardzo podekscytowani dołączeniem firmy LAUAK do naszej szerokiej bazy klientów z sektora lotnictwa i obrony. System IFS Applications 10 wspiera klientów w dostosowywaniu się do przełomowych trendów, takich jak automatyzacja, IoT czy serwicyzacja. W silnie konkurencyjnym sektorze lotnictwa technologie te są szczególnie ważnymi czynnikami decydującymi o wydajności i wzroście. Z niecierpliwością oczekujemy rozpoczęcia współpracy z firmą LAUAK i możliwości przyczynienia się do jej cyfrowej transformacji”.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *