MENU

Szwedzki producent rozwiązań klasy SAM rozszerza działalność na polskim rynku

22 lutego 2017Branża, Rynek

W Warszawie zainaugurowano działalność polskiego oddziału firmy Snow Software. Na polskim rynku oferowane będą kompleksowe rozwiązania wspierające optymalizację oraz zarządzanie zasobami aplikacyjnymi. Za działalność firmy na polskim rynku odpowiada Mateusz Majewski.

Przedstawiciele firmy Snow Software poinformowali też o nawiązaniu współpracy z partnerami kluczowymi dla rozwoju działalności w Polsce. Uruchomienie lokalnego oddziału firmy jest ważnym etapem strategii globalnego rozwoju Snow Software. „Biuro w Warszawie otworzyliśmy by być bliżej klientów z Polski, lepiej rozumieć ich potrzeby i ściślej współpracować z polskimi organizacjami. Zespół chcemy w pełni opierać na najlepszych specjalistach z krajowego rynku pracy, by zagwarantować klientom wsparcie i kompetencje oparte na znakomitych narzędziach Snow Software, w wymiarze dostosowanym do lokalnej specyfiki” – podkreśla Mateusz Majewski, Country Manager Snow Software w Polsce.

Wedle zapowiedzi na polskim rynku oferowane będą m.in. kompleksowe rozwiązania wspierające zarządzanie posiadanymi zasobami aplikacyjnymi oraz optymalizację kosztów oprogramowania – niezależnie od tego, czy jest ono wykorzystywane za pośrednictwem urządzeń mobilnych, komputerów osobistych, w ramach środowiska serwerowego, czy za pośrednictwem modelu cloud computing. „Otwarcie oddziału firmy w Warszawie to wzmocnienie naszego zaangażowania w działalność na polskim rynku. Nowe biuro jest też wyrazem przekonania, że w Polsce rośnie dojrzałość w podejściu do skutecznego wykorzystania narzędzi SAM. Dostrzegamy ogromny potencjał tego regionu” – podkreśla Axel Kling, dyrektor generalny firmy Snow Software.

Oferowane przez szwedzkiego producenta rozwiązania klasy Software Asset Management mogą działać w ramach lokalnej infrastruktury IT lub w chmurze obliczeniowej. Z oficjalnych informacji wynika, że rozwiązania Snow Software są wykorzystywane przez ponad 6 tys. firm z całego świata. Tylko w ubiegłym roku firma Snow Software otworzyła oddziały w Hiszpanii, Meksyku, a także we Francji, Włoszech i w Australii.

The following two tabs change content below.
Piotr Waszczuk

Piotr Waszczuk

Zastępca redaktora naczelnego ITwiz. O rynku nowych technologii pisze od 12 lat. Autor publikacji, wywiadów, artykułów oraz opracowań dotyczących trendów i wydarzeń rynku IT, a także systemów wspierających biznes oraz nowych technologii. Redaktor prowadzący Raporty ITwiz poświęcone technologii in-memory oraz rozwiązaniom cloud computing. Autor licznych relacji z konferencji branżowych, publikacji analitycznych, materiałów typu case study i tłumaczeń.

Podobne tematy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

« »