Rynek

Technologia Blockchain w praktyce

Technologia Blockchain już teraz wpływa na wiele sektorów gospodarki, a wkrótce stanie się powszechnie stosowaną normą w biznesie. Podczas konferencji BlockchainTech Congress uczestnicy mogli zrobić wielki krok w stronę obecnie zachodzących zmian na rynku.

Technologia Blockchain w praktyce

Wydarzenie rozpoczęło się od części wspólnej BlockchainTech Congress oraz AI & Big Data Congress. Po uroczystym rozpoczęciu Kongresu przez Przewodniczących Rad Programowych, Norberta Biedrzyckiego i Tomasza Motyla, eksperci technologii blockchain wraz z profesjonalistami z zakresu sztucznej inteligencji i big data, zastanawiali się nad futurystyczną wizją przyszłości.

Mimo że o kwestii blockchain jest bardzo głośno, warto tłumaczyć od podstaw mechanizm tej technologii. W myśl tej zasady pierwszy blok tematyczny BlockchainTech Congress rozpoczęła symulacja przybliżająca zasady działania jednego z procesów opartych o łańcuch bloków. Z taką wiedzą, przystąpiono do rozważań nad wizją rozwoju w perspektywie 3-5 lat.

Podczas dwóch dni Kongresu wiodące firmy, przedstawiały swoje przykłady użycia tej technologii w swojej firmie. Każdy kto chciał zdobyć przewagę nad konkurencją i poznać konkretne przykłady wdrożeń rozwiązań korzystających z blockchain, już teraz wie jaki obrać kierunek, aby zaimplementować je do swojej firmy. Wszystko za sprawą debat, przemówień i use cases, prowadzonych przez praktyków tej technologii. Nie zabrakło również możliwości zadawania pytań i wyjaśniania wątpliwości, a po zakończeniu oficjalnej części, czasu na zawarcie bezcennych relacji biznesowych.

Udział prelegentów z Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Szwecji, Liechtensteinu i Gibraltaru pozwolił poznać międzynarodową perspektywę na procesy wdrożeń blockchain do biznesu. Kongres dostarczył garść inspiracji, których potrzebuje nowoczesny, szybko zmieniający się rynek. Organizatorem konferencji była firma MMC Polska. ITwiz był patronem medialnym BlockchainTech Congress.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *