BiznesRynek

Technologia LTE zyskuje na popularności kosztem 3G

Eksperci firmy Ericsson prognozują, że w ciągu najbliższych 5 lat nastąpi gwałtowny wzrost popularności kart SIM obsługujących technologię LTE. W skali świata liczba subskrypcji LTE wzrosnąć ma o 3,1 mld. Jednocześnie liczba kart SIM działających wyłącznie w oparciu GSM/EDGE spadnie o 2,9 mld.

Technologia LTE zyskuje na popularności kosztem 3G

Rosnąca popularność technologii umożliwiającej szybkie przesyłanie dużych ilości danych ma sprzyjać rozwojowi nowych usług konsumenckich i biznesowych. Większa powszechność usług bezprzewodowej transmisji danych może przekładać się m.in. na zwiększenie potencjału rozwiązań biznesowych dostępnych w modelu cloud computing.

Z analiz firmy Ericsson wynika, że popularność technologii LTE rośnie we wszystkich częściach świata – nie tylko w regionach silnie zurbanizowanych. Jednak wnioski zamieszczone w opracowaniu Ericsson Mobility Report pozwalają sądzić, że popularyzacja technologii LTE następuje najszybciej w regionie Południowo-Wschodniej Azji. Prognozy zakładają, że w ciągu najbliższych 5 lat przybędzie tam 1,8 miliarda kart SIM wykorzystujących standard LTE. Najwolniejsza dynamika zmian ma być obserwowana w Europie Środkowej.

Według ekspertów firmy Ericsson gwałtownemu rozwojowi sieci LTE towarzyszy wzrost znaczenia standardu HSPA, który do 2020 roku ma stać się najpopularniejszym standardem transmisji danych w regionach takich jak: Afryka, Europa Środkowa i Ameryka Południowa. W skali najbliższych 5 lat liczba kart SIM korzystających z technologii opartych na standardzie HSPA ma wzrosnąć o 2,3 mld sztuk.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *