Zmiany kadrowe

Tonny Bao nowym szefem Huawei w Polsce

Z początkiem lutego 2018 roku objął funkcję dyrektora zarządzającego Huawei Polska. Odpowiada m.in. za zarządzanie działalnością operacyjną i realizację strategii firmy na rynku operatorskim, korporacyjnym oraz konsumenckim.

Tonny Bao nowym szefem Huawei w Polsce

Tonny Bao w roli dyrektora zarządzającego Huawei Polska jest odpowiedzialny m.in. za wyznaczanie strategii biznesowej dla wszystkich trzech grup biznesowych firmy – Carrier, Enterprise oraz Consumer – na rynku polskim. Nowy szef Huawei w Polsce przyznaje przy tym, że rynek europejski, a w szczególności polski odgrywa istotną rolę w globalnej strategii rozwoju koncernu. “Nasza strategia zakłada, że na lokalnych rynkach takich jak Polska, podobnie jak w przypadku globalnych działań, tworzymy otwarty ekosystem do współpracy biznesowej, a przez to przyczyniamy się do wzrostu krajowych przedsiębiorstw. Zamierzam kontynuować strategię firmy zakładającą ciągłe inwestycje w nowe technologie, takie jak: cloud computing, Internet Rzeczy, Big Data, mobilna sieć szerokopasmowa, sztuczna inteligencja czy 5G. Tylko w 2017 roku jako Huawei zainwestowaliśmy w badania i rozwój ponad 11 mld USD. W 2018 roku mamy podobne plany” – mówi Tonny Bao.

Co ważne, to w Polsce zlokalizowana jest centrala firmy Huawei na regione Europy Środkowo-Wschodniej i krajów nordyckich. “Polska znajduje się w grupie 20 najważniejszych dla koncernu krajów na świecie, gdzie Huawei chce uczestniczyć w rozwoju i budowie cyfrowej infrastruktury” – podkreśla Tonny Bao.

Tonny Bao jest związany z firmą Huawei od 2004 roku. Początkowo związany był z centralą Huawei w Chinach. Następnie obejmował stanowiska kierownicze w strukturach Huawei na rynkach, takich jak Bułgaria i Grecja. W latach 2014 – 2016 pełnił funkcję wicedyrektora serbskiego oddziału Huawei, gdzie odpowiadał m.in. za sprzedaż na rynkach Serbii, Chorwacji i Słowenii. W 2016 roku objął funkcję dyrektora zarządzającego Huawei w Grecji.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *