Branża ITRynek

Toshiba zawiesiła działalność w Rosji

Przedstawiciele japońskiej firmy technologicznej poinformowali o zawieszeniu realizacji nowych zamówień oraz planowanych wcześniej inwestycji na rynku rosyjskim. Działania te podjęto w związku z inwazją Rosji na Ukrainę.

Toshiba zawiesiła działalność w Rosji
Źródło: Toshiba

Z oficjalnych informacji wynika, że japoński koncern zawiesza działalność w Rosji. Oznacza to m.in. zatrzymanie procesów sprzedażowych i rezygnację z zaplanowanych inwestycji. Przedstawiciele kierownictwa firmy Toshiba zapowiedzieli też wsparcie finansowe na rzecz pomocy humanitarnej. „W odpowiedzi na sytuację w Ukrainie grupa Toshiba przekaże 100 milionów jenów (ok. 3 mln złotych) na ręce Wysokiego komisarza Narodów Zjednoczonych do spraw uchodźców i organizacji non-profit Japan Platform, celem niesienia pomocy humanitarnej osobom poszkodowanym w wyniku działań Rosji” – czytamy w oficjalnym komunikacie prasowym firmy Toshiba.

Jednocześniej, jak donosi Kommiersant – rosyjski największy i niezależny dziennik – zarząd japońskiego koncernu podjął decyzję o zamknięciu swojego rosyjskiego oddziału, Toshiba CIS, który zajmował się sprzedażą telewizorów i sprzętu AGD. Działalność w Rosji kontynuować będzie przedsiębiorstwo Toshiba Rus, które zajmuje się sprzedażą hurtową B2B. Głównymi czynnikami, które miały skłonić przedsiębiorstwo do takiej decyzji, mają być postępujący spadek wartości rubla i zaostrzająca się konkurencja ze strony koreańskich firm, do których należy aktualnie 70 proc. rynku sprzętu RTV na terenie Federacji Rosyjskiej.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *