Rynek

Transition Technologies Managed Services dołączyła do Innovation Hub NATO

Transition Technologies Managed Services (TTMS), spółka wchodząca w skład Grupy Kapitałowej Transition Technologies, dołączyła do grona firm i instytucji naukowych wspierających Innovation Hub NATO. To specjalna jednostka powołana w 2013 roku przy Dowództwie ds. Transformacji w Norfolk, w USA. Eksperci TTMS będą wspierać jej działania w obszarze rozwoju systemów informatycznych.

Transition Technologies Managed Services dołączyła do Innovation Hub NATO

Innovation Hub pomaga w rozwiązywaniu obecnych oraz przyszłych problemów sił zbrojnych, związanych chociażby z poprawą zarządzania logistyką dostaw wojskowych czy rozwoju autonomicznych systemów obronnych. Dzięki bliskiej współpracy użytkowników końcowych (przedstawicieli sektora wojskowego) z ekspertami z całego świata – ze środowiska akademickiego, decydentami czy programistami – powstają dotychczas niestosowane rozwiązania technologiczne przeznaczone dla bezpieczeństwa i obronności. Innovation Hub aranżuje środowisko inkubatora, służącego do tworzenia i testowania nowych pomysłów, co pozwala na ich szybkie wdrażane w życie w oparciu o najlepsze praktyki Agile DevSecOps.

Eksperci TTMS zostali członkami zespołów architektonicznych i programistycznych tej wyjątkowej jednostki badawczej. Ich zadaniem jest rozwiązywanie najtrudniejszych i najbardziej skomplikowanych problemów współczesnego pola walki oraz antycypacja przyszłych potrzeb, kontekstu oraz możliwości, jakie niosą ze sobą najnowsze rozwiązania ze świata technologii informatycznych – informują przedstawiciele Grupy TT.

To nie pierwsza współpraca TTMS z międzynarodową organizacją bezpieczeństwa publicznego. “Od 2019 roku świadczymy usługi między innymi dla Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA). Po raz pierwszy jednak podejmujemy współpracę bezpośrednio z instytucją podległą NATO. Działania dla tego typu klientów dają nam poczucie realnego wpływu na kształtowanie niezwykle ważnych dla świata sektorów obronności czy kosmicznego” – mówi Sebastian Sokołowski prezes zarządu w Transition Technologies Managed Services.

W ostatnich latach wiele krajów NATO zaczęło tworzyć inicjatywy, których celem jest wykorzystanie nowoczesnych technologii, głównie z sektora komercyjnego, w środowisku wojskowym. W poszczególnych krajach stworzono ośrodki wspierające te działania, m.in. w USA (NSIN, Air Force Kessel Run Lab), Niemczech (Cyber Incubators), Francji (AID) czy Wielkiej Brytanii (DSTL).

“TTMS jest jedną z niewielu firm w Polsce przygotowanych do wsparcia takich innowacyjnych jednostek z sektorów obronności czy kosmicznego. Posiadamy liczne certyfikaty i pozwolenia, których zdobycie trwa czasami latami, a w skład naszego zespołu wchodzą wysoko wyspecjalizowani eksperci, posiadający wiedzę nie tylko techniczną, ale przede wszystkim merytoryczną. W niektórych przypadkach, ze względu na poziom wymaganej ekspertyzy koniecznym okazało się zatrudnienie specjalistów z innych krajów NATO i UE. To pozwala nam rywalizować z firmami na arenie międzynarodowej” – podsumowuje Marcin Kubec, dyrektor operacyjny Transition Technologies Managed Services.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *