Rynek

Transition Technologies PSC łączy siły z Algomine

Spółka Transition Technologies PSC podpisała umowę inwestycyjną o przejęciu pakietu kontrolnego Algomine. Firma ta specjalizuje się w dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań informatycznych służących do monetyzacji potencjału danych.

Transition Technologies PSC łączy siły z Algomine

Transition Technologies PSC, największa spółka Grupy Kapitałowej Transition Technologies, jako Global System Integrator współpracuje z międzynarodowymi markami, tworząc i wdrażając rozwiązania IT, które ulepszają sposób projektowania, wytwarzania, zarządzania oraz utrzymania produktów. Firma obsługuje klientów z sektora energii, farmacji, urządzeń medycznych, motoryzacji, fmcg oraz komunikacji i zaawansowanych technologii.

„Nasz kluczowy cel czyli szybki rozwój, realizujemy w oparciu m.in. o rozszerzanie międzynarodowej siatki lokalnych spółek zależnych oraz łączenie sił z innymi firmami. Cieszymy się, że już niebawem będziemy realizować nasze plany wspólnie z firmą Algomine. To będzie unikatowa synergia usługowa, skupiająca się na dostarczaniu klientom pełnych wdrożeń – od zbierania danych po ich monetyzację. Chcemy ją wykorzystać przy współpracy z klientami na całym świecie” – skomentował Szymon Bartkowiak, prezes Transition Technologies PSC.

Polska spółka Algomine to Data Science House, który wykorzystuje Big Data, uczenie maszynowe, sztuczną inteligencję i rozwiązania chmurowe do realizacji indywidualnych rozwiązań dla firm, przynoszących im oszczędności i zwiększających przychody.

„W ciągu 5 lat działalności zbudowaliśmy unikalne kompetencje w zakresie monetyzacji danych oraz bardzo szerokie portfolio klientów z różnych branż. Integracja z Transition Technologies PSC to dla nas realna możliwość rozwoju na skalę globalną. Kluczowa jest tu komplementarność naszych usług, dzięki czemu razem będziemy w stanie kompleksowo odpowiadać na potrzeby naszych klientów” – powiedział Marcin Górzyński, członek zarządu Algomine.

Przypomnijmy, że GK Transition Technologies odnotowała w 2020 roku rekordowy poziom przychodów, większy o około 20% od wyniku z roku poprzedniego.

„Kontynuujemy proces rozbudowy Grupy Kapitałowej nie tylko  poprzez organiczny wzrost wszystkich spółek, ale również poprzez akwizycję komplementarnych firm, które uzupełnią portfolio Grupy. Takie działania w strategii niewątpliwie będą znaczące przed planowanymi debiutami giełdowymi spółek z Grupy” – stwierdził prof. Konrad Świrski, prezes Grupy Kapitałowej Transition Technologies. „Liczymy też na szybki wzrost gospodarczy w 2021 roku i oceniamy, że nasze tegoroczne przychody ukształtują się na poziomie 550-600 mln zł, przy backlogu zamówień na poziomie 65%” – podsumował.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *