Branża IT

Ubiquiti poszerza ofertę o nowe rozwiązania do zarządzania siecią

Cloud Key oraz CRM Point to dwa nowe urządzenia ułatwiające administrację infrastrukturą sieciową opartą na rozwiązaniach firmy Ubiquiti Networks. Oba urządzenia mają charakteryzować się m.in. łatwością wdrożenia i wykorzystania na szeroką skalę.

Ubiquiti poszerza ofertę o nowe rozwiązania do zarządzania siecią
Źródło: Ubiquiti Networks

Wedle zapowiedzi oba urządzenia wprowadzają szereg udogodnień związanych m.in. z zarządzaniem pracą i wydajnością. Cloud Key to sprzętowy kontroler rozwiązań UniFi, który pozwala w pełni zastąpić rozwiązania aplikacyjne. Z oficjalnych informacji wynika, że w urządzeniu jest zainstalowania najnowsza wersja środowiska narzędziowego, która nie jest jeszcze dostępna z poziomu rozwiązań aplikacyjnych. Z kolei CRM Point to analogiczne rozwiązanie zapewniające dostęp do nowego systemu zarządzania siecią, który służy do administrowania sieci opartych o rozwiązania AirMax.

Oba urządzenia są wyposażone w porty Ethernet pracujące z prędkością maksymalnie 1 Gb/s. Są wykorzystywane także na potrzeby zasilania urządzeń – przy wykorzystaniu standardu POE 48 V. Dodatkowo, urządzenia Cloud Key oraz CRM Point posiadają slot na kartę pamięci oraz złącze microUSB, które może pełnić m.in. rolę alternatywnego złącza zasilania.

Urządzenia firmy Ubiquiti Networks zostały przetestowane m.in. przez ekspertów firmy Senetic. Szczegóły dotyczące sposobu użycia i konfiguracji obu urządzeń zaprezentowano na filmie:

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *