Branża ITRynekPolecane tematy

UE kwestionuje działania Broadcom związane ze zmianami w licencjach VMware

Unijne organy nadzoru antymonopolowego wysłały do Broadcom prośbę o przesłanie szczegółowych informacji dotyczących zmian warunków licencyjnych i wsparcia oprogramowania VMware, w celu zbadania skarg złożonych przez jego licznych użytkowników. Aby odeprzeć ich krytykę Broadcom ogłosił zmiany dla klientów VMware.

UE kwestionuje działania Broadcom związane ze zmianami w licencjach VMware

Działanie unijnych urzędników wymusiły: belgijskie stowarzyszenie użytkowników Beltug, francuski Cigref, platforma CIO z Holandii oraz niemiecki VOICE, podaje Reuters. Organizacje te złożyły swoje skargi do szefowej UE ds. ochrony konkurencji Margrethe Vestager, szefa unijnego przemysłu Thierry’ego Bretona oraz przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen.

We wspólnym piśmie wspomniane instytucje skarżyły się na nagłe zmiany polityk i praktyk firmy Broadcom, które rzekomo skutkowały gwałtownymi podwyżkami cen, łączeniem licencji, zakazem odsprzedaży licencji oraz odmową utrzymania warunków bezpieczeństwa w przypadku licencji wieczystych. O tym jak zmienił się sposób licencjonowania produktów VWware pisaliśmy już pod poniższym linkiem. 

Na rzekome jednostronne anulowanie przez Broadcom warunków licencji na podstawowe oprogramowanie do wirtualizacji, poskarżyło się również 26 małych dostawców usług w chmurze.

Aby odeprzeć krytykę użytkowników, firma Broadcom ogłosiła niedawno zmiany dla klientów VMware. „Drastycznie obniżyliśmy cenę VCF (VMware Cloud Foundation), aby promować przyjęcie rozwiązania przez klientów” – stwierdził w poście na blogu Hock Tan, dyrektor generalny Broadcom. „VCF obejmuje wszystkie funkcje obliczeniowe, pamięci masowej, sieciowe, zarządzania i wsparcia, które zapewniają spójną infrastrukturę i operacje w chmurach, a jest dostępny za połowę ceny katalogowej w porównaniu poprzednimi cenami” – dodał.

Hock Tan poinformował ponadto, że Broadcom ujednolica mierniki cen dla dostawców usług w chmurze w oparciu o licencje na rdzeń oraz usunie bariery techniczne występujące dla klientów przechodzących z rozwiązań lokalnych do rozwiązań chmurowych, przenoszących swoje obciążenia od jednego dostawcy usług w chmurze do innego lub z powrotem do lokalnych centrów danych.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *