Branża ITRynek

Ukraińska firma Perfectial dołącza do grupy Avenga

Perfectial tworzy zespół ponad 500 inżynierów i specjalistów UX, którzy pomogą grupie Avenga w zaspokajaniu rosnących potrzeb klientów i szybszym skalowaniu oferty usług na globalnym rynku. Inwestycja wpisuje się w długoterminową strategię firmy, której celem jest pozycja czołowego gracza na rynku IT, poinformowali przedstawiciele grupy.

Ukraińska firma Perfectial dołącza do grupy Avenga
Źródło: Avenga

Założona w 2010 roku firma Perfectial świadczy usługi przez swoje biura w Kijowie, Lwowie i Iwano-Frankowsku. Jej przedstawicielstwa znajdują się też w Londynie, Bostonie i Los Angeles. Klientami spółki są podmioty m.in. z branży analitycznej, finansowej, marketingowej oraz telekomunikacyjnej. Korzystają one z kompetencji i doświadczenia specjalistów Perfectial w takich dziedzinach jak np.: Product Development & UX, Cloud & SaaS, Data Science i AI.

„W ciągu ostatniego roku globalne przychody firmy Avenga znacząco wzrosły. W tym samym czasie zespół zwiększył się z 2500 do prawie 3000 pracowników. Nasz silny wzrost organiczny musi jednak przyspieszyć, abyśmy mogli sprostać stale rosnącym wymaganiom klientów i realizować projekty w jak najkrótszym czasie. Dlatego po dokonaniu obszernej oceny rynku zdecydowaliśmy się na połączenie sił z firmą Perfectial. Ich kultura techniczna i podejście do pracy, a zwłaszcza orientacja na zadowolenie klienta i najwyższą jakość, sprawiają, że Perfectial doskonale pasuje do grupy Avenga” – skomentował Jan Webering, prezes zarządu firmy Avenga.

Kurs na dalszy rozwój

Przypomnijmy, że Avenga jest partnerem technologicznym, który pomaga w opracowaniu strategii, podnoszeniu customer experience, tworzeniu skutecznych rozwiązań technologicznych i oprogramowania oraz w zapewnieniu outsourcingu usług IT (managed services) setkom renomowanych klientów takich jak ABB, Volvo czy Credit Suisse. Na ponad 20-letnie doświadczenie firmy w dziedzinie IT i transformacji cyfrowej składają się również doświadczenia tworzących ją spółek, które w listopadzie 2019 roku połączyły swoje siły tworząc grupę Avenga: IT Kontrakt i Solidbrain z Polski, Sevenval z Niemiec i CoreValue z USA. Dodajmy także, iż ekspansję grupy Avenga wspierają firmy zarządzające inwestycjami typu private equity: Oaktree Capital Management L.P. i Cornerstone Investment Management.

Grupa powiększona o spółkę Perfectial będzie zatrudniała 3500 specjalistów w 27 lokalizacjach w Europie, Azji i USA.

„Fakt, iż Avenga wybrała Perfectial, pokazuje, że odnieśliśmy duży sukces w pozyskiwaniu wyjątkowych kompetencji zarówno talentów inżynierskich, jak i specjalistów UX. Wchodząc do grupy Avenga, mamy niepowtarzalną szansę na realizowanie niezwykłych projektów na jeszcze większą skalę niż dotychczas. Nadal robimy dokładnie to, co zawsze robiliśmy: konsultujemy, projektujemy, tworzymy, wdrażamy i zapewniamy szybkie rezultaty dzięki wyjątkowym rozwiązaniom. Nie trzeba dodawać, że jesteśmy mocno podekscytowani i z niecierpliwością czekamy na rozpoczęcie nowego rozdziału w naszym życiu zawodowym” – podsumowuje Andriy Skoropad, СEO i współzałożyciel Perfectial.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *