Branża ITRynek

Unisystem z 85 mln zł obrotu za 2021 roku

Unisystem, dostawca komponentów służących do wizualizacji informacji, odnotował w 2021 roku rekordowe wyniki, przekraczając 85 mln zł obrotu. Jak poinformowali przedstawiciele firmy, spółka postanowiła zmodyfikować kierunek rozwoju i postawić na tworzenie gotowych rozwiązań.

Unisystem z 85 mln zł obrotu za 2021 roku
Źródło: Unisystem

W ubiegłym roku Unisystem zanotował wzrost obrotów względem 2020 o niemal 22%. Wartość eksportu zwiększyła się z kolei o ok. 70% do 28 mln zł. Najliczniejszą grupę odbiorców zagranicznych stanowiły podmioty niemieckie (44), włoskie (32) i amerykańskie (31), wskazują przedstawiciele firmy. Łączna liczba obsłużonych klientów wzrosła do 964. W tym czasie Unisystem zatrudnił ponad trzydziestu nowych pracowników – obecnie w firmie pracuje ich 90.

Z kolei jesienią, firma wprowadziła się do nowej siedziby, która pozwoliła zwiększyć powierzchnię magazynową, produkcyjną i biurową do 4000 m2. W nowym budynku znajdują się między innymi pomieszczenia przeznaczone dla działu prac badawczo-rozwojowych: laboratoria mechaniczne i elektroniczne oraz ciemnia pozwalająca na badanie parametrów optycznych.

“Minione 12 miesięcy w Unisystem wiązało się z ukończeniem budowy nowej siedziby, rozbudową działu eksportu i inwestycją w nowe linie montażowe, ale także z przygotowaniem nowej strategii. Dotychczas byliśmy w głównej mierze dystrybutorem wyświetlaczy i paneli dotykowych. Teraz zmieniamy kierunek rozwoju i będziemy kładli większy nacisk na dostarczanie gotowych rozwiązań” – mówi Sławomir Szweda, założyciel i prezes Unisystem.

Firma chce obecnie skupić się na rozwoju działów RnD oraz Projektowego, tworzących i nadzorujących proces powstawania gotowych, kompletnych produktów. Jednym z celów jest systematyczne zwiększanie udziału gotowych rozwiązań w obrotach firmy, wskazują przedstawiciele spółki. Jednocześnie Unisystem nadal będzie zajmować się dystrybucją, między innymi wyświetlaczy LCD TFT. Firma oferuje również wyświetlacze EPD (tzw. e-papierowe), najczęściej kojarzone z czytnikami e-booków, choć technologia ta wykorzystywana jest również na rozkładach jazdy, nośnikach reklamowych, interaktywnych tablicach informacyjnych w przestrzeni publicznej, a także w biurach – jako karty-klucze, umożliwiające identyfikację pracowników.

Przypomnijmy, że założona w 1995 roku gdańska firma Unisystem jest największym w Polsce i jednym z największych w Europie, dostawcą komponentów służących do wizualizacji informacji. Specjalizuje się w projektowaniu, produkcji i wdrażaniu rozwiązań oraz dystrybucji wyświetlaczy, paneli dotykowych oraz komputerów przemysłowych.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *