ProgramowanieRynek

Usługi geolokalizacyjne TomTom dostępne w ramach Microsoft Azure

Włączenie usług geolokalizacji opartych na rozwiązaniach firmy TomTom do platformy Azure ma pozwolić na rozbudowanie funkcjonalności aplikacji wykorzystujących możliwości środowiska cloud firmy Microsoft, a jednocześnie uproszczenie prac nad rozwojem oprogramowania wykorzystującego dane dotyczące lokalizacji.

Usługi geolokalizacyjne TomTom dostępne w ramach Microsoft AzureŹródło: TomTom

Z oficjalnych zapowiedzi wynika, że obie firmy będą współpracowały pod kątem włączenia do platformy Microsoft Azure usług geolokalizacyjnych, bazujących na mapach, usługach informacyjnych na temat ruchu drogowego i oprogramowaniu nawigacyjnym firmy TomTom. Współpraca ma na celu m.in. udostępnienie specjalistom zajmującym się rozwojem oprogramowania oraz usług opartych na środowisku cloud computing firmy Microsoft rozwiązań umożliwiających łatwe wykorzystanie usług lokalizacyjnych.

Zintegrowane z Azure usługi geolokalizacyjne TomTom mają pozwolić na uzupełnienie funkcjonalności różnego rodzaju aplikacji – w tym rozwiązań korporacyjnych, aplikacji mobilnych, internetowych oraz tych, przeznaczonych dla infrastruktury Internetu Rzeczy – o kompleksowe mechanizmy oparty na rozwiązaniach firmy TomTom. Ma to być szczególnie istotne w przypadku oprogramowania, którego kluczowa funkcjonalność opiera się na danych lokalizacyjnych. Technologie TomTom będą mogły zostać wykorzystane także na potrzeby uzupełnienia istniejących rozwiązań opartych na środowisku Azure.„Geolokalizacja szybko staje się kluczowym komponentem szerokiej gamy aplikacji oraz usług. Współpraca z firmą Microsoft umożliwi nam dostarczenie technologii do szerokiej społeczności programistów, którzy już teraz korzystają z tej platformy w codziennej pracy” – podkreśla Harold Goddijn, dyrektor generalny firmy TomTom.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *