Branża ITRynek

Veeam wprowadza usługę backupu dla platformy Google Cloud

Przedstawiciele firmy Veeam Software poinformowali o rozszerzeniu wsparcia dla chmur publicznych poprzez nowe rozwiązanie Veeam Backup for Google Cloud Platform. Oznacza to, że obecnie spółka obsługuje chmury wszystkich trzech największych dostawców.

Veeam wprowadza usługę backupu dla platformy Google Cloud

Najważniejsze informacje

  • Veeam obsługuje chmury publiczne wszystkich trzech największych dostawców.
  • 72% organizacji, które korzystają z chmur publicznych, używa rozwiązań więcej niż jednego dostawcy.
  • Nowe rozwiązanie Veeam Backup for Google Cloud Platform ułatwia ochronę i zabezpieczenie aplikacji i danych oraz ich szybkie odzyskiwanie w przypadku utraty.
  • Nowe rozwiązanie jest już dostępne w Google Cloud Marketplace.

Środowiska informatyczne większości przedsiębiorstw to systemy hybrydowe lub wielochmurowe. Według S&P Global Market Intelligence, 72% organizacji, które korzystają z chmur publicznych, używa rozwiązań więcej niż jednego dostawcy. Google Cloud jest z kolei jednym z pięciu największych dostawców chmur publicznych na świecie, wskazuje IDC.

W ramach nowej oferty Veeam udostępnił platformę, która chroni i zabezpiecza wszystkie aplikacje i dane w chmurach oraz środowiskach wirtualnych i fizycznych, a także zarządza nimi. Pozwala to przedsiębiorstwom na szybsze wdrażanie chmur hybrydowych, przekonują przedstawiciele firmy.

„Zdajemy sobie sprawę, że rozwiązania chmurowe mają strategiczne znaczenie dla naszych klientów, których liczba przekracza już 400 tys. na całym świecie. Chcemy zapewnić im szeroki wybór platform wraz ze wsparciem” ― komentuje Danny Allan, dyrektor ds. technologii i wiceprezes ds. strategii produktowej w firmie Veeam. „Udostępniając powszechnie rozwiązanie Veeam Backup for Google Cloud Platform, zwiększamy wsparcie dla chmur publicznych. Rozszerzyliśmy też współpracę z firmą Google Cloud, co pozwala nam wspólnie pozyskiwać i angażować klientów za pośrednictwem sklepu Google Cloud Marketplace. Ponadto, dzięki niedawnemu przejęciu przez Veeam spółki Kasten, w sklepie tym klienci mogą nabyć oferowaną przez tę spółkę platformę zarządzania danymi K10, zbudowaną z myślą o technologii Kubernetes” – dodaje.

I tak, za pośrednictwem platformy Google Cloud udostępniane są narzędzia do tworzenia kopii zapasowych oraz odtwarzania danych. Wykorzystuje się przy tym technologie dostępne na tej platformie, które często są w pełni zautomatyzowane. W ten sposób rozwiązanie Veeam ułatwia ochronę i zabezpieczenie aplikacji i danych oraz ich szybkie odzyskiwanie w przypadku utraty, wskazują specjaliści firmy.

Nowe funkcje Veeam Backup for Google Cloud Platform:

  • Rozwiązanie Google Cloud-Native. Za pomocą prostego interfejsu użytkownika dostępnego w sklepie Google Cloud Marketplace możliwe jest zapewnienie ochrony danych w ciągu zaledwie kilku minut. Oparta na regułach funkcja automatyzacji obrazów stanu platformy Google Cloud pozwala na szybkie i częste odzyskiwanie danych. Opcje szybkiego ich odtwarzania – zarówno pełnego, jak i na poziomie plików – są niezwykle przydatne w przypadku utraty danych w chmurze.
  • Optymalizacja kosztów. Pierwsza w branży, jak zapewniają przedstawiciele Veeam, funkcja kalkulacji kosztów umożliwia dostosowanie docelowego poziomu usług do budżetu w sposób, który pozwala uniknąć zbędnych wydatków związanych z chmurą. Kopie zapasowe danych tworzone są w obiektowej pamięci masowej platformy Google Cloud, co ułatwia ekonomiczne i długotrwałe przechowywanie danych oraz pomaga w zachowaniu zgodności z obowiązującymi przepisami.
  • Bezpieczeństwo. Kopie zapasowe danych są odseparowane od środowiska produkcyjnego (cross-project/cross-region). Pomaga to w skutecznej walce z różnymi zagrożeniami, w tym atakami typu ransomware oraz zagrożeniami wewnętrznymi.
  • Gotowość do pracy w chmurze hybrydowej. Przenoszalny format danych oraz integracja z zewnętrznymi repozytoriami Veeam Backup & Replication umożliwiają łatwe odzyskiwanie danych poza platformą Google Cloud. Z kolei system Veeam Universal Licensing (VUL) upraszcza zarządzanie licencjami i włącza mobilność w chmurze, podsumowują eksperci Veeam.

“Veeam oferuje rozwiązania zapewniające automatyzację i ochronę danych na szczegółowym poziomie, dzięki czemu organizacje są dobrze przygotowane na wypadek przestojów lub utraty danych. Ponadto firma dostarcza odrębne narzędzia, które umożliwiają określenie stopnia wykorzystania i kosztów zasobów w środowiskach hybrydowych. W wypadku infrastruktur chmurowych dwoma najtrudniejszymi wyzwaniami, z którymi muszą zmierzyć się przedsiębiorstwa, są koszty i odporność danych. Dzięki swojej najnowszej ofercie Veeam pomaga im sprostać tym wyzwaniom” – uważa Andrew Smith, dyrektor ds. badań, dział usług dotyczących infrastruktur chmurowych w IDC.

Nowe rozwiązanie jest już dostępne w Google Cloud Marketplace w edycjach FREE (kopie zapasowe maksymalnie 10 systemów na platformie Google Cloud z nieograniczoną liczbą opcji odtwarzania i podstawowym wsparciem) oraz BYOL (licencja VUL z elastycznym rozwiązaniem Cloud Data Management i wsparciem dla systemu produkcyjnego 24/7).

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *