BranżaRynek

Dobre wyniki firmy Veeam odbiciem potrzeb w obszarze zapewnienia dostępności danych i aplikacji

W minionym roku obroty firmy Veeam wzrosły o ponad jedną trzecią. Kilkukrotnie zwiększyła się też liczba zawartych transakcji o wartości przekraczającej milion dolarów. Zdaniem ekspertów rozwiązania szwajcarskiego producenta dobrze wpisują się w potrzeby biznesowe związane z cyfrową transformacją oraz koniecznością zapewnienia efektywności działania środowisk bimodalnych.

Dobre wyniki firmy Veeam odbiciem potrzeb w obszarze zapewnienia dostępności danych i aplikacji

Zdaniem przedstawicieli firmy Veaam ta znacząca dynamika rozwoju jest wynikiem nieustannych innowacji i rozwoju produktów pozwalających na zapewnienie wysokiej dostępności środowisk wirtualnych, chmurowych i fizycznych. “Organizacje z całego świata zmagają się z lawinowo rosnącą ilością danych, a potrzeba zapewnienia dostępności danych i aplikacji w złożonym, wielochmurowym środowisku jest większa, niż kiedykolwiek przedtem” – mówi Peter McKay, dyrektor generalny i prezes firmy Veeam. “Nasza dynamika wzrostu i umiejętność zapewniania dostępności dowolnej aplikacji i dowolnych danych w każdej chmurze sprawia, że do końca 2018 roku mamy dużą szansę zostać producentem oprogramowania o obrotach przekraczających miliard dolarów” – dodaje. Według niego systematyczny wzrost sprzedaży rozwiązań Veeam to m.in. efekt dostosowania oferty produktowej do wymagań rynku, ale też podjętych decyzji w zakresie struktury organizacyjnej i zasad współpracy z partnerami. “Wzmocniliśmy relacje z kluczowymi partnerami, takimi jak HPE, Cisco i NetApp, którzy przynieśli nam ponad 100 mln dol. przychodu z zamówień. Zatrudniliśmy doświadczonych ludzi w zespołach na całym świecie, a wszystko to przyczyniło się do naszego zdumiewającego sukcesu” – podkreśla Peter McKay.
W 2017 roku obroty firmy Veeam sięgnęły 827 mln USD. Oznacza to wzrost przychodów o 36 proc. w skali roku.

Przeczytaj również
Systemy ECM ułatwiają pracownikom zdalna pracę nie tylko podczas home office

Z oficjalnych informacji wynika, że w skali świata z rozwiązań firmy Veeam korzysta ponad 280 tys. przedsiębiorstw. W minionym roku, w skali świata firma zatrudniła też ponad tysiąc osób. Na rynek wprowadzono też nowe rozwiązania pozwalające na stworzenie jednolitej, kompleksowej platformy wspierającej krytyczne aspekty związane z zapewnieniem wysokiej dostępności, która umożliwia zapewnienie ochrony dowolnych aplikacji i dowolnych danych – niezależnie od środowiska w jakim są przetwarzane lub utrzymywane, także w środowiskach chmury obliczeniowej. Przedstawiciele firmy Veeam podkreślają ponadto, że rozwiązania chmurowe pozostają najszybciej rozwijającym się obszarem działalności od 9 kwartałów z rzędu, a wraz z wydaniem Veeam Availability Suite w wersji 9.5 U3 firma Veeam oferuje kompletne rozwiązanie dostępności dla wirtualnych, chmurowych i fizycznych obciążeń roboczych. Co ciekawe, z oficjalnych informacji wynika, że w skali globalnej rozwiązania Veeam chronią obecnie ponad 16,3 mln maszyn wirtualnych.

Według analityków IDC kierunki rozwoju oferty firmy Veeam dobrze wpisują się w potrzeby biznesowe związane z cyfrową transformacją oraz koniecznością zapewnienia efektywności działania bimodalnych środowisk IT, które uwzględniają zarówno rozwiązania oparte na klasycznych architekturach, jak i systemy zgodne z najnowszymi trendami. “Klienci korporacyjni rozważają nowe strategie IT na kolejną dekadę, a Veeam pomaga przeprowadzić zmiany, umożliwiając realizację strategii wielochmurowych, wspierając aplikacje tradycyjne i chmurowe oraz zapewniając rozszerzalną, inteligentną platformę do interpretowania i porządkowania danych” – twierdzi Laura DuBois, wiceprezes w firmie IDC.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *