Branża ITRynek

Veracomp rozpoczął projekt All of Backup

Krakowski dystrybutor uruchomił projekt “All of Backup”, mający na celu wskazanie, jak ważna jest właściwa ochrona danych. Przez dedykowaną stronę, cykle szkoleń i konferencji, przedstawiciele Veracomp i dostawców rozwiązań ochrony danych, będą dzielić się wiedzą i doświadczeniem w tej dziedzinie.

Veracomp rozpoczął projekt All of Backup

Rozwój współczesnej cywilizacji powoduje, że mamy do czynienia z ciągłym przyrostem danych cyfrowych, które przechowujemy w różnorodny sposób. Niezależnie od wybranego nośnika czy systemu dane te musimy chronić przed utratą. Często ich odzyskanie kosztuje więcej niż rozwiązania informatyczne, które mogłyby je chronić. W świat cyfrowy przenosimy wszystko:  referaty, sprawozdania, przez prywatne zdjęcia i filmy aż po dokumenty firmowe. Cyfryzujemy sądy, szpitale, uczelnie, przemysł…” – mówią przedstawiciele Veracomp, organizatora cyklu szkoleń, spotkań technologicznych i innych aktywności mających na celu wskazanie jak najlepszych rozwiązań do backupu danych.

Projekt „All of Backup” powstał właśnie po to, aby pomóc zrozumieć czym jest backup. Jak różne podejście do tego rozwiązania powinniśmy przyjąć w zależności od klienta lub instytucji, z którymi na ten temat rozmawiamy. Inaczej będziemy podchodzić do backupu zdjęć z wakacji, a inaczej do ochrony centrum danych banku czy serwerowni szpitala.

Veracomp, jako niezależny dostawca rozwiązań do backupu, rozpoczyna cykl działań informacyjnych „All of Backup”. Przez szereg działań skoncentrowanych wokół portalu backup.info.pl, będziemy pokazywać jakimi rozwiązaniami dysponujemy oraz do jakich sektorów i rynków najlepiej się one nadają. Będziemy przekazywać informacje na temat zasad i polityk dobrego backupu.

Ważnym elementem kampanii jest też zachowanie ciągłości danych… Backup, czyli kopia zapasowa, to czasem za mało. Coraz częściej klienci patrzą na utrzymanie ciągłości biznesowej w czasie rzeczywistym. Szybkie przełączanie się między serwerowniami, odzyskiwanie funkcjonalności w ciągu kilku sekund czy minut (skrócenie parametrów RPO i RTO do zera) to wyzwania, przed którymi stają dostawcy rozwiązań do backupu. Przygotowana przez Veracomp kampania „All of Backup” będzie prezentować podejście różnych producentów do tych zagadnień.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *