CIOPolecane tematy

VersaStack: unikalne połączenie rozwiązań Cisco i IBM Promocja

Promocja
Stworzona – we współpracy Cisco i IBM – oferta łączy najlepsze w swojej klasie systemy serwerowe, rozwiązania sieciowe i pamięci masowe. Dzięki temu VersaStack umożliwia sprawną transformację infrastruktury IT, niezbędną w świecie bezkompromisowych potrzeb biznesowych, stałej presji kosztowej i ciągłej zmiany.

VersaStack: unikalne połączenie rozwiązań Cisco i IBM<span class=sponsorowany> Promocja</span>

W sytuacji, gdy mówi się o permanentnej zmianie biznesowej pojawia się konieczność wykorzystania odpowiednich rozwiązań w warstwie, która ma fundamentalne znaczenie dla działania całego środowiska IT, w warstwie infrastruktury.

Uproszczenie środowisk przetwarzania danych

W większości organizacji widoczna jest dziś silna presja na systematyczne ograniczanie kosztów funkcjonowania infrastruktury i całego środowiska IT. Równocześnie, środowisko to staje się fundamentem biznesu, który za sprawą wykorzystywanych narzędzi IT funkcjonuje w sposób nieprzerwany i odpowiadający założonym celom. Realia gospodarcze coraz częściej wymuszają zmiany biznesowe, wprost przekładające się na konieczność wprowadzania modyfikacji w sposobie działania aplikacji biznesowych i środowiska IT.

W realia permanentnej zmiany biznesowej oraz postępującej – opartej na nowych technologiach – cyfryzacji kolejnych obszarów działalności wpisuje się VersaStack. Jest to unikalne połączenie sprawdzonych, komplementarnych technologii firm Cisco i IBM. Jednym z kluczowych założeń tej platformy było maksymalne uproszczenie tworzenia – dostosowanych do dzisiejszych realiów – środowisk przetwarzania danych, a także skrócenie czasu niezbędnego na uzyskanie wymiernych efektów biznesowych. Architektura VersaStack pozwala przy tym łączyć poszczególne komponenty w sposób dopasowany do specyficznych wymagań biznesowych.

Kluczową rolę w realizacji założonych po wdrożeniu rozwiązań VersaStack korzyści odgrywają partnerzy Cisco i IBM. Ich doświadczenia oraz wiedza na temat potencjału połączonych rozwiązań firmy zależna jest bowiem możliwość wykorzystania w pełni możliwości platformy VersaStack w każdym z unikalnych przypadków wdrożeniowych. „Platforma VersaStack łączy wydajność i innowacyjność wysoce zintegrowanej infrastruktury Cisco Unified Computing System ze środowiskiem pamięci masowych IBM Storwize. Ich uzupełnieniem są rozwiązania sieciowe Cisco oraz narzędzia centralizujące administrację i zarządzanie – Cisco UCS Director” – mówi Paweł Korzeniewski, Key Account Manager w EIP, jednym z pierwszych partnerów Cisco i IBM na polskim rynku, który może pochwalić się doświadczeniami w zakresie budowy infrastruktury opartej na ofercie VersaStack.

Przeczytaj również
Comarch uruchamia dla startupów program Greenhouse

Sprawdzone komponenty, otwarta architektura

Każdy z komponentów platformy VersaStack dysponuje unikalnymi cechami, których wykorzystanie przekłada się na konkretne efekty biznesowe. Przykładowo, wykorzystanie – stworzonych z myślą o zastosowaniach sieciowych – systemów Cisco UCS daje możliwość swobodnego dysponowania zwirtualizowanymi, połączonymi zasobami serwerowymi. W efekcie zastosowanie definiowanych programowo serwerów Cisco UCS pozwala na znaczne uelastycznienie warstwy przetwarzania i ułatwia jej dostosowywanie do zmieniających się potrzeb.

Z kolei macierze IBM Storwize – poza kompleksowymi funkcjonalnościami związanymi m.in. z wysoką dostępnością, bezpieczeństwem oraz kompresją danych – umożliwiają rozciągnięcie, opartej na mechanizmach SVC (SAN Volume Controller) funkcjonalności wirtualizacji warstwy storage na inne, wykorzystywane w firmie pamięci masowe. „Oferta VersaStack może być łatwo dopasowana do wymagań praktycznie każdej organizacji. Istnieje, np. możliwość wyboru pomiędzy użyciem hybrydowych macierzy dyskowych zapewniających wydajność spełniającą wymagania większości zastosowań aplikacyjnych, a pamięciami opartymi w całości na nośnikach Flash, które sprawdzą się w warunkach wymagających najwyższej, dostępnej dziś szybkości działania” – zapewnia Paweł Korzeniewski.

W ramach oferty VersaStack istnieje możliwość wyboru jednej z trzech wersji macierzy dyskowych – od macierzy IBM Storwize V5000 dla relatywnie mniej wymagających zastosowań, przez systemy V7000 skierowane do klientów korporacyjnych, po oparte na pamięciach flash macierze V9000. Dla wszystkich opcji dostępne są również – typowe dla rodziny IBM Storwize – funkcje dodatkowe, jak IBM EasyTier, czy IBM FlashCopy.

Kompletność platformy VersaStack zapewniają – stanowiąc jej integralny element – rozwiązania sieciowe. W zależności od potrzeb rozwiązania VersaStack mogą być wyposażone m.in. w szybkie przełączniki Cisco Nexus lub oparte na magistrali Fibre Channel przełączniki Cisco MDS. Jako ustandaryzowane – i złożone poświadczonych metryką Cisco Validated Design – rozwiązanie, VersaStack otwiera również drogę do kompleksowej automatyzacji funkcjonowania środowiska IT.

Przeczytaj również
Dell EMC prezentuje najnowocześniejszą generację macierzy dyskowych PowerStore

Infrastruktura ukierunkowana na wykorzystanie potencjału cyfrowej transformacji

„VersaStack pozwala przyspieszyć migrację w kierunku nowoczesnej – ukierunkowanej na wykorzystanie potencjału chmury obliczeniowej oraz przetwarzania Big Data – infrastruktury IT bez kompromisów w zakresie dysponowania zasobami serwerowymi, sieciowymi i pamięciami masowymi. Ułatwia też efektywne wykorzystywanie zasobów dostępnych dla celów biznesowych” – podkreśla Paweł Korzeniewski. W praktyce oznacza to, że wdrożenie rozwiązań VersaStack stwarza fundament do dalszej rozbudowy dynamicznej infrastruktury pozwalającej dostarczać potrzebne biznesowi usługi i aplikacje szybciej, niż w przypadku tradycyjnych rozwiązań.

Tym samym obszar infrastruktury IT – pomimo presji na obniżanie kosztów, niedoborów kadrowych, czy kompetencyjnych – może zostać przekształcony z centrum kosztowego w ośrodek aktywnie wspierający wdrażanie innowacji biznesowych. Dzieje się tak za sprawą oferty VersaStack. „Podwyższenie elastyczności infrastruktury, a co za tym idzie elastyczności całego biznesu doskonale wpisuje się w dzisiejsze realia biznesowe. Nie bez powodu mówi się, że VersaStack jest w pełni przystosowany do nowych zastosowań i rodzajów obciążeń typowych dla cyfrowej transformacji” – podsumowuje Paweł Korzeniewski.

Rozwiązania wchodzące w skład oferty VersaStack:

VersaStack oparty na IBM FlashSystem V9000
• Warstwa przetwarzania: Cisco UCS B-Series M4, Cisco UCS Fabric Interconnect, Cisco UCS C220 M4, VMware ESXi, VMware vCenter
• Warstwa sieciowa: przełączniki Cisco Nexus 9372
• Warstwa storage: IBM FlashSystem V9000 oraz przełączniki Cisco MDS 9148S

VersaStack oparty na IBM Storwize V7000
• Warstwa przetwarzania: Cisco UCS C-Series M3, Cisco UCS B-Series M3, Cisco UCS B-Series M4, Cisco UCS C 220 M4, Cisco UCS Fabric Interconnect, VMware ESXi, VMware vCenter
• Warstwa sieciowa: przełączniki Nexus 9396
• Warstwa storage: IBM Storwize V7000 i Storwize V7000 Unified, przełączniki Cisco MDS 9148S
• Zarządzanie: Cisco UCS Director

Przeczytaj również
14 kwietnia 2021 oficjalnie uruchomiony zostanie region Google Cloud Warszawa

VersaStack oparty na IBM Storwize V5000
• Warstwa przetwarzania: Cisco UCS C220 M4, Cisco UCS B-Series M4, Cisco UCS Fabric Interconnect 6324, VMware ESXi, VMware vCenter
• Warstwa sieciowa: przełączniki Cisco Nexus 9372
• Warstwa storage: IBM Storwize V5000
Źródło: IBM

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *