CIOPolecane tematy

VersaStack: unikalne połączenie rozwiązań Cisco i IBM Promocja

Promocja
Stworzona – we współpracy Cisco i IBM – oferta łączy najlepsze w swojej klasie systemy serwerowe, rozwiązania sieciowe i pamięci masowe. Dzięki temu VersaStack umożliwia sprawną transformację infrastruktury IT, niezbędną w świecie bezkompromisowych potrzeb biznesowych, stałej presji kosztowej i ciągłej zmiany.

VersaStack: unikalne połączenie rozwiązań Cisco i IBM<span class=sponsorowany> Promocja</span>

W sytuacji, gdy mówi się o permanentnej zmianie biznesowej pojawia się konieczność wykorzystania odpowiednich rozwiązań w warstwie, która ma fundamentalne znaczenie dla działania całego środowiska IT, w warstwie infrastruktury.

Uproszczenie środowisk przetwarzania danych

W większości organizacji widoczna jest dziś silna presja na systematyczne ograniczanie kosztów funkcjonowania infrastruktury i całego środowiska IT. Równocześnie, środowisko to staje się fundamentem biznesu, który za sprawą wykorzystywanych narzędzi IT funkcjonuje w sposób nieprzerwany i odpowiadający założonym celom. Realia gospodarcze coraz częściej wymuszają zmiany biznesowe, wprost przekładające się na konieczność wprowadzania modyfikacji w sposobie działania aplikacji biznesowych i środowiska IT.

W realia permanentnej zmiany biznesowej oraz postępującej – opartej na nowych technologiach – cyfryzacji kolejnych obszarów działalności wpisuje się VersaStack. Jest to unikalne połączenie sprawdzonych, komplementarnych technologii firm Cisco i IBM. Jednym z kluczowych założeń tej platformy było maksymalne uproszczenie tworzenia – dostosowanych do dzisiejszych realiów – środowisk przetwarzania danych, a także skrócenie czasu niezbędnego na uzyskanie wymiernych efektów biznesowych. Architektura VersaStack pozwala przy tym łączyć poszczególne komponenty w sposób dopasowany do specyficznych wymagań biznesowych.

Kluczową rolę w realizacji założonych po wdrożeniu rozwiązań VersaStack korzyści odgrywają partnerzy Cisco i IBM. Ich doświadczenia oraz wiedza na temat potencjału połączonych rozwiązań firmy zależna jest bowiem możliwość wykorzystania w pełni możliwości platformy VersaStack w każdym z unikalnych przypadków wdrożeniowych. „Platforma VersaStack łączy wydajność i innowacyjność wysoce zintegrowanej infrastruktury Cisco Unified Computing System ze środowiskiem pamięci masowych IBM Storwize. Ich uzupełnieniem są rozwiązania sieciowe Cisco oraz narzędzia centralizujące administrację i zarządzanie – Cisco UCS Director” – mówi Paweł Korzeniewski, Key Account Manager w EIP, jednym z pierwszych partnerów Cisco i IBM na polskim rynku, który może pochwalić się doświadczeniami w zakresie budowy infrastruktury opartej na ofercie VersaStack.

Sprawdzone komponenty, otwarta architektura

Każdy z komponentów platformy VersaStack dysponuje unikalnymi cechami, których wykorzystanie przekłada się na konkretne efekty biznesowe. Przykładowo, wykorzystanie – stworzonych z myślą o zastosowaniach sieciowych – systemów Cisco UCS daje możliwość swobodnego dysponowania zwirtualizowanymi, połączonymi zasobami serwerowymi. W efekcie zastosowanie definiowanych programowo serwerów Cisco UCS pozwala na znaczne uelastycznienie warstwy przetwarzania i ułatwia jej dostosowywanie do zmieniających się potrzeb.

Z kolei macierze IBM Storwize – poza kompleksowymi funkcjonalnościami związanymi m.in. z wysoką dostępnością, bezpieczeństwem oraz kompresją danych – umożliwiają rozciągnięcie, opartej na mechanizmach SVC (SAN Volume Controller) funkcjonalności wirtualizacji warstwy storage na inne, wykorzystywane w firmie pamięci masowe. „Oferta VersaStack może być łatwo dopasowana do wymagań praktycznie każdej organizacji. Istnieje, np. możliwość wyboru pomiędzy użyciem hybrydowych macierzy dyskowych zapewniających wydajność spełniającą wymagania większości zastosowań aplikacyjnych, a pamięciami opartymi w całości na nośnikach Flash, które sprawdzą się w warunkach wymagających najwyższej, dostępnej dziś szybkości działania” – zapewnia Paweł Korzeniewski.

W ramach oferty VersaStack istnieje możliwość wyboru jednej z trzech wersji macierzy dyskowych – od macierzy IBM Storwize V5000 dla relatywnie mniej wymagających zastosowań, przez systemy V7000 skierowane do klientów korporacyjnych, po oparte na pamięciach flash macierze V9000. Dla wszystkich opcji dostępne są również – typowe dla rodziny IBM Storwize – funkcje dodatkowe, jak IBM EasyTier, czy IBM FlashCopy.

Kompletność platformy VersaStack zapewniają – stanowiąc jej integralny element – rozwiązania sieciowe. W zależności od potrzeb rozwiązania VersaStack mogą być wyposażone m.in. w szybkie przełączniki Cisco Nexus lub oparte na magistrali Fibre Channel przełączniki Cisco MDS. Jako ustandaryzowane – i złożone poświadczonych metryką Cisco Validated Design – rozwiązanie, VersaStack otwiera również drogę do kompleksowej automatyzacji funkcjonowania środowiska IT.

Infrastruktura ukierunkowana na wykorzystanie potencjału cyfrowej transformacji

„VersaStack pozwala przyspieszyć migrację w kierunku nowoczesnej – ukierunkowanej na wykorzystanie potencjału chmury obliczeniowej oraz przetwarzania Big Data – infrastruktury IT bez kompromisów w zakresie dysponowania zasobami serwerowymi, sieciowymi i pamięciami masowymi. Ułatwia też efektywne wykorzystywanie zasobów dostępnych dla celów biznesowych” – podkreśla Paweł Korzeniewski. W praktyce oznacza to, że wdrożenie rozwiązań VersaStack stwarza fundament do dalszej rozbudowy dynamicznej infrastruktury pozwalającej dostarczać potrzebne biznesowi usługi i aplikacje szybciej, niż w przypadku tradycyjnych rozwiązań.

Tym samym obszar infrastruktury IT – pomimo presji na obniżanie kosztów, niedoborów kadrowych, czy kompetencyjnych – może zostać przekształcony z centrum kosztowego w ośrodek aktywnie wspierający wdrażanie innowacji biznesowych. Dzieje się tak za sprawą oferty VersaStack. „Podwyższenie elastyczności infrastruktury, a co za tym idzie elastyczności całego biznesu doskonale wpisuje się w dzisiejsze realia biznesowe. Nie bez powodu mówi się, że VersaStack jest w pełni przystosowany do nowych zastosowań i rodzajów obciążeń typowych dla cyfrowej transformacji” – podsumowuje Paweł Korzeniewski.

Rozwiązania wchodzące w skład oferty VersaStack:

VersaStack oparty na IBM FlashSystem V9000
• Warstwa przetwarzania: Cisco UCS B-Series M4, Cisco UCS Fabric Interconnect, Cisco UCS C220 M4, VMware ESXi, VMware vCenter
• Warstwa sieciowa: przełączniki Cisco Nexus 9372
• Warstwa storage: IBM FlashSystem V9000 oraz przełączniki Cisco MDS 9148S

VersaStack oparty na IBM Storwize V7000
• Warstwa przetwarzania: Cisco UCS C-Series M3, Cisco UCS B-Series M3, Cisco UCS B-Series M4, Cisco UCS C 220 M4, Cisco UCS Fabric Interconnect, VMware ESXi, VMware vCenter
• Warstwa sieciowa: przełączniki Nexus 9396
• Warstwa storage: IBM Storwize V7000 i Storwize V7000 Unified, przełączniki Cisco MDS 9148S
• Zarządzanie: Cisco UCS Director

VersaStack oparty na IBM Storwize V5000
• Warstwa przetwarzania: Cisco UCS C220 M4, Cisco UCS B-Series M4, Cisco UCS Fabric Interconnect 6324, VMware ESXi, VMware vCenter
• Warstwa sieciowa: przełączniki Cisco Nexus 9372
• Warstwa storage: IBM Storwize V5000
Źródło: IBM

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *