Rynek

VMware i EMC powołają wspólną spółkę dostarczającą usługi cloud

Ledwie tydzień po tym, jak przedstawiciele firmy Dell ogłosili chęć zakupu EMC, ogłoszony został dość zaskakujący plan utworzenia spółki łączącej istotne oferty koncernu EMC oraz – należącej do niego – firmy VMware. Plany zakładają, że obie firmy obejmą po 50% udziałów w spółce, której specjalizacja obejmować ma przede wszystkim usługi cloud computing.

VMware i EMC powołają wspólną spółkę dostarczającą usługi cloud

Z oficjalnych zapowiedzi wynika, że firmy EMC i VMware zamierzają powołać do życia spółkę, która połączy rozwiązania sprzętowe EMC z oprogramowaniem VMware i technologiami Virtustream, aby konkurować z globalnymi dostawcami usług cloud computing, na czele z koncernami Amazon, Google i Microsoft. Plany zakładają, że nowa spółka powstanie na początku 2016 roku i rozpocznie działalność w pierwszym kwartale przyszłego roku – przedstawiciele VMware zapowiadają, że jej wyniki zostaną uwzględnione w kwartalnym raporcie finansowym. Oznacza to, że nowa firma rozpocznie działalność jeszcze zanim nastąpi formalne zakończenie zapowiedzianej miesiąc temu transakcji przejęcia EMC przez koncern Dell. Termin zakończenia fuzji EMC i Dell zaplanowano najwcześniej na maj, a najpóźniej na październik 2016 roku.

Nowa firma rozpocznie działalność jeszcze zanim nastąpi formalne zakończenie zapowiedzianej miesiąc temu transakcji przejęcia EMC przez koncern Dell

Oferta nowej spółki ma bazować m.in. na platformie chmurowej VMware – vCloud Air, rozwiązaniach składowania danych EMC, a także technologiach z zakresu zarządzania środowiskami chmurowymi rozwijanymi wcześniej przez – przejętą przez EMC w pierwszej połowie 2015 roku za kwotę 1,2 mld USD – spółkę Virtustream. Co istotne, na bazie kompetencji i rozwiązań przejętych wraz z Virtustream utworzony został dział usług chmurowych EMC. Do wzmocnienia pozycji rynkowej zapowiedzianej spółki wykorzystana zostanie również marka Virtustream – firma, która powstanie na bazie połączonej oferty VMware i EMC ma nosić taką właśnie nazwę.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *