BiznesPolecane tematy

W Warszawie 13-15 listopada odbędzie się 2. edycja konferencji ‘Masters & Robots’

Jest to wydarzenie dla wszystkich chcących przygotować się na bliższe i dalsze jutro. W ciągu trzech dni organizatorzy chcą przekazać wiedzę na temat efektywnego wykorzystania nowych technologii oraz nowoczesnego zarządzania biznesem. Motywem przewodnim tegorocznej edycji jest transformacja cyfrowa i jak się z nią mierzyć.

W Warszawie 13-15 listopada odbędzie się 2. edycja konferencji ‘Masters & Robots’

Wg raportu World Economic Forum, między 2015 a 2025 rokiem globalna gospodarka zyska dzięki transformacji cyfrowej aż 100 bln USD. Z kolei eksperci IDC szacują, że w ciągu 2 dwóch lat globalny udział firm objętych transformacją cyfrową powinien sięgnąć 60%. Dziś jednak – wg IDC – 59% firm wciąż jest na początkowym etapie tego procesu. W roku 2019 wydatki na projekty związane z Digital Transformation wyniosą na świecie aż 1,7 bln USD! Oznacza to wzrost o 42% w porównaniu do roku 2017. W 2019 roku cyfrowo przekształcone organizacje będą generować 45% przychodów w oparciu o nowe modele biznesowe.

W Polsce z transformacją cyfrową mierzymy się głównie na polu teorii. Brakuje praktycznych przykładów wdrożeń i konkretnych studiów przypadku, którymi można się zainspirować. Nasza wiedza w zakresie nowych technologii jest ograniczona jedynie do wybranych dziedzin. Tymczasem technologii trzeba uczyć się całościowo, bo nigdy nie wiadomo, która będzie mieć dysruptywny wpływ na naszą branżę. Dlatego organizujemy ‘Masters & Robots’ – żeby udostępniać unikatową wiedzę z tego obszaru” – mówi Jowita Michalska, założycielka Fundacji Digital University, organizatora imprezy.

Goście zaproszeni na tegoroczną edycję konferencji ‘Masters & Robots’ pracują na co dzień w najbardziej dynamicznych ośrodkach technologicznych i biznesowych na świecie (m.in. Dolina Krzemowa, Izrael, MIT). W trakcie warsztatów będziecie mieli okazję wejść z nimi w pogłębiony dialog i wyciągnąć z ‘Masters & Rboots’ jeszcze więcej. W imprezę zaangażowane jest także Singularity University, którego warszawska filia – SingularityU Warsaw Chapter – zorganizuje w trakcie ‘Masters & Robots’ otwarte spotkanie.

Gośćmi ‘Masters & Robots’ będą m.in.:

Peter Gloor – jeden z największych autorytetów w zakresie sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego z MIT. Peter nie jest jednak wyłącznie teoretykiem. Wraz z zespołem opracował i wdraża m.in. Happimeter – smartwatch służący do odczytywania emocji. Happimeter nie tylko określi nasze stany emocjonalne, ale i umożliwi je przewidzieć w danych sytuacjach, towarzystwie lub miejscach (z dokładnością do 94%!). Projekty Petera Gloora to spełnienie się wizji z serialu Black Mirror. Na ‘Masters & Robots’ opowie, jak zastosować swoją technologię do odczytywanie nastrojów w dużych organizacjach.

Mark Post – wykładowca Singularity University, założyciel MosaMeat, twórca pierwszego hamburgera in-vitro, specjalista od rolnictwa molekularnego. Mark Post sprawia, że marzenie Winstona Churchila o produkcji mięsa bez uboju zwierząt się spełnia. Pieniądze w jego wizję zainwestowali m.in.  Sergey Brin (twórca Google’a)i Merck. Dziś MosaMeat jest jednym z globalnych pionierów w produkcji tzw. ‘czystego mięsa’. Na ‘Masters & Robots’ opowie dlaczego mięso in-vitro zmieni przyszłość jedzenia.

Andra Keay – jedna z najbardziej wpływowych kobiet z zakresu robotyki na świecie. Założycielka Silicon Valley Robotics, zajmującej się rozwojem rynku i komercjalizacją robotów. Andra pracuje nad tym, aby z osiągnięć robotyki, mogły skorzystać różne branże i biznesy. Promuje też społeczne zastosowania robotów. Mentor, inwestor, doradca, wykładowczyni Singularity University. Zdeklarowana feministka. W przeszłości członkini australijskich zespołów punkowych.

Supreet Singh Manchanda – inwestor z Doliny Krzemowej, dyrektor zarządzający Raiven Capital – funduszu VC o ponad miliardowej kapitalizacji! Doświadczony manager z rzadko spotykanym kolażem doświadczeń (m.in. rozwój start-upów, M&A, technologia, transformacja cyfrowa korporacji). W ciągu ostatnich 20 lat zasiadał w radach nadzorczych ponad 30 spółek z Doliny Krzemowej i wprowadził na rynek ponad 20 produktów i usług. Podczas ’Masters & Robots’ Supreet zaprezentuje wpływ technologii na człowieka oczami inwestora z Doliny Krzemowej.

Natasha Vita-Moore – królowa transhumanizmu, założycielka Humanity +, największej organizacji promującej tę filozofię. Zaprojektowała model człowieka przyszłości – Primo Posthuman– artystyczną wizję ludzkiego gatunku. Natasha jest doradcą Singularity University, autorką wielu prac z zakresu doskonalenia człowieka i radykalnego przedłużania życia. Na ‘Masters & Robots’ opowie o biznesowej stronie transhumanizmu.

Organizatorem ‘Masters & Robots’ jest Fundacja Digital University oraz wyłączny przedstawiciel SIngularity Universityw Polsce. Wydarzenie wspierają Sebastian Kulczyk, Maciej Noga(współzałożyciel Grupy Pracuj) i CNK. Masters & Robots, to:blisko 30 zagranicznych prelegentówm.in. z USA (Dolina Krzemowa, Nowy Jork, MIT), Holandii, Szwajcarii, Izreala i Singapuru; 3 dniinspirujących, merytorycznych prelekcji na 2 scenachrównolegle’ warsztaty biznesowe.

Pierwsza edycja imprezy ‘Masters & Robots’ zgromadziła ponad 1000 osób. Wśród prelegentów znaleźli się inwestorzy z Doliny Krzemowej, przedsiębiorcy z Londynu, Singapuru i Nowego Jorku, akademicy ze Stanfordu, NYU Stern oraz innowatorzy z Izraela, Irlandii, Chin i Korei Południowej.

Konferencja Master & Robots odbędzie się w Global Expo na Modlińskiej 6D.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *