PracaRynek

W Warszawie powstało największe poza Chinami centrum badawczo-rozwojowe TCL

Centrum badawczo rozwojowe TCL Research Europe będzie realizować projekty związane z rozwojem technologii wykorzystywanych w najważniejszych produktach TCL – telewizorach, smartfonach i urządzeniach typu smart hone. Według zapowiedzi w nowym ośrodku zatrudnienie znajdzie ponad 100 specjalistów, którzy będą zaangażowani m.in. w prace nad rozwiązaniami wykorzystującymi algorytmy sztucznej inteligencji.

W Warszawie powstało największe poza Chinami centrum badawczo-rozwojowe TCL

Zgodnie z oficjalnymi informacjami warszawskie centrum rozwojowe TCL będzie specjalizować się w technologiach opartych na sztucznej inteligencji. Co ważne, jest to obecnie największe tego typu centrum firmy TCL poza Chinami. Co ważne, na podstawie podpisanego 3 września listu intencyjnego centrum badawcze TCL będzie współpracować z Wydziałem Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego. Obie instytucje będą wymieniać doświadczenia w działaniach związanych z sztuczną inteligencją. Centrum badawczo-rozwojowym TCL kieruje dr Bartosz Biskupski, wcześniej związany z firmą Samsung. “Specjaliści zatrudnieni w stolicy Polski będą pracować nad tym, w jaki sposób algorytmy sztucznej inteligencji mogą być wykorzystywane w celu zapewnienia najlepszej jakości obrazu i dostarczania innowacyjnych funkcjonalności urządzeń elektronicznych” – zapowiada Bartosz Biskupski.

Zapowiadane są też projekty związane m.in. z rozwojem produktów TCL przy zastosowaniu rozszerzonej obsługi języka naturalnego. “Eksperci z warszawskiego centrum badawczo-rozwojowego TCL będą również pracować nad optymalizacją algorytmów sztucznej inteligencji, aby można było ich używać bezpośrednio w urządzeniach, a nie w chmurze. Poprawi to bezpieczeństwo i prywatność użytkowników. Produkty TCL mają również szybciej reagować i być mniej zależne od dostępności Internetu” – mówi Bartosz Biskupski. Zatrudnienie w TCL Research Europe znajdzie ponad 100 osób.

Przeczytaj również
Firmy nie oszczędzają na inwestycjach w nowe technologie
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *