RynekPolecane tematy

W Warszawie powstanie nowoczesne centrum przetwarzania danych

Adgar Poland planuje uruchomienie zaawansowanego technologicznie centrum danych dla klientów zewnętrznych – zwłaszcza dużych, międzynarodowych koncernów. Nowy ośrodek będzie zlokalizowany przy ulicy Konstruktorskiej. Ma dysponować powierzchnią serwerową na poziomie ok. 4,8 tys. mkw.

W Warszawie powstanie nowoczesne centrum przetwarzania danych

Projekt zakłada budowę centrum danych o powierzchni całkowitej ok. 15 tys. mkw. Z tego ok. 4,8 tys. mkw ma być dostępne dla serwerów. Ośrodek zostanie wyposażony w dwustronne zasilanie liniami 15kV. Pomieszczenia serwerowe oraz systemy chłodzenia zasilane będą przez osiem dynamicznych UPS wraz z silnikami Diesla o łącznej mocy 10 MVA – co oznacza redundancję na poziomie 2N. Jednocześnie, dla systemów klimatyzacji pomieszczeń serwerowni przyjęto stopień bezpieczeństwa w układzie N+2. Na potrzeby chłodzenia planowane jest wykorzystanie technologii free-coolingu. Ośrodek będzie też wyposażony m.in. w rozbudowany system gaśniczy.

Według zapowiedzi budynek będzie połączeniem najnowocześniejszych technologii, najwyższych standardów bezpieczeństwa oraz odważnej, współczesnej architektury. Inwestycja ma stanowić odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na rosnące dużych międzynarodowych firm na zlokalizowane w Polsce, nowoczesne centra przechowywania i przetwarzana danych. „Dotychczas Adgar wybudował i nadal zarządza 3 500 mkw. powierzchni IT na 4 rynkach – w Belgii, Kanadzie, Izraelu i w Polsce. Wśród naszych Klientów znajdują się duże międzynarodowe marki, takie jak: Orange, Lenovo, SafeNet, AVG, HSBC, a także urzędy państwowe. Stąd nasza decyzja o budowie Data Center, które jest odpowiedzią na oczekiwania globalnych firm, poszukujących najnowocześniejszej infrastruktury do przechowywania i przetwarzania danych – do tej pory niedostępnej w stolicy Polski w planowanym przez nas kształcie. Jestem przekonany, że Warszawa, która od lat umacnia swoją pozycję w biznesie, dzięki naszej inwestycji stanie się jeszcze atrakcyjniejszym rynkiem dla dużych międzynarodowych korporacji” – podkreśla Eyal Litwin, Dyrektor Generalny Adgar Poland.

Przedstawiciele inwestora podkreślają, że nowy ośrodek będzie zlokalizowany w samym centrum Mokotowa, w odległości 5 km do głównego polskiego węzła wymiany ruchu IP. Poza nowoczesnym centrum danych w budynku znajdą się też powierzchnie przeznaczone pod wynajem dla usług telekomunikacyjnych oraz archiwów danych. Według zapowiedzi ośrodek Adgar Data Center będzie spełniał najwyższe standardy bezpieczeństwa. Jego funkcjonowanie wspierać będzie wiodący system zarządzania budynkiem klasy przemysłowej. Za projekt budynku odpowiada pracownia HRA Architekci.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *