Wdrożenia

Wdrożone w oparciu o chmurę obliczeniową oprogramowanie IFS Applications usprawni funkcjonowanie jednego z największych producentów elektroniki

Firma Enics wykorzysta IFS Applications na potrzeby obsługi kluczowych procesów biznesowych w swoich ośrodkach w Finlandii, Szwecji, Estonii, Słowacji, Szwajcarii, Chinach i Malezji. Ogółem z oprogramowania IFS korzystać ma ponad 3,3 tys. pracowników firmy Enics. Rozwiązanie będzie wspierać m.in. planowanie, harmonogramowanie i realizację produkcji. Zastąpi wykorzystywane wcześniej, przestarzałe rozwiązania.

Wdrożone w oparciu o chmurę obliczeniową oprogramowanie IFS Applications usprawni funkcjonowanie jednego z największych producentów elektroniki

IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, poinformował, że Enics, jeden z największych na świecie dostawców usług produkcji elektroniki na zlecenie (EMS; electronics manufacturing services), wdroży system IFS Applications w chmurze w celu realizacji newralgicznych procesów biznesowych w swoich ośrodkach w Finlandii, Szwecji, Estonii, Słowacji, Szwajcarii, Chinach i Malezji.

Oprogramowanie do planowania zasobów przedsiębiorstwa (ERP) usprawni obsługę procesów planowania, harmonogramowania i realizacji produkcji, jak również rozszerzy możliwości współpracy z klientami i wprowadzania nowych produktów. System zastąpi przestarzałe oprogramowanie biznesowe obejmujące osiem niezależnych instalacji w firmie Enics i ułatwi jej dynamiczny rozwój i rozszerzanie zasięgu geograficznego.

Siedziba Enics mieści się w Szwajcarii. Firma jest głównym partnerem producentów specjalistycznych rozwiązań elektronicznych dla sektorów energetyki, automatyki przemysłowej i budowlanej, transportu i urządzeń pomiarowych. Rozwiązanie IFS zostało wybrane spośród konkurencyjnych ofert innych dostawców, w tym firmy Infor, z uwagi na bogate doświadczenie IFS w sektorze usług EMS oraz na funkcjonalność rozwiązania.

„Zespół ekspertów IFS, dysponujący wiedzą na temat branży i produktów, przedstawił wyjątkowe korzyści biznesowe rozwiązania w kluczowych obszarach, takich jak produkcja, łańcuch dostaw, finanse i zarządzanie jakością” — powiedziała Elke Eckstein, dyrektor generalna Enics. „Innym czynnikiem decydującym było zapewnienie naprawdę intuicyjnej obsługi i komfortu pracy dzięki interfejsowi Aurena. Wspólnie z IFS jako partnerem technologicznym zintegrujemy wszystkie obszary naszej działalności, aby móc zapewniać korzyści naszym klientom”.

Elni Kullmer, dyrektor zarządzająca IFS na kraje skandynawskie, dodała: „Jesteśmy dumni z zawarcia tej ważnej umowy z jednym z czołowych dostawców usług dla sektora produkcji zaawansowanych technologii. Złożony, globalny łańcuch wartości Enics oraz nasza technologia i wiedza specjalistyczna to doskonałe połączenie. Z prawdziwą przyjemnością dostarczymy tej firmie kompleksową platformę ERP, która umożliwi jej zharmonizowanie procesów biznesowych, zwiększenie dokładności danych i poprawę wydajności”.

Więcej informacji na temat oferty IFS dla przedsiębiorstw z globalnego sektora produkcyjnego można znaleźć na stronie www.ifs.com/corp/industries/manufacturing/.

Przeczytaj również
Firma Delegate IT wdroży najnowszy system IFS Applications u polskiego producenta stopów aluminium
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.