RynekPolecane tematy

Windows 10 już jest, jak wygląda porównanie funkcjonalności poszczególnych wersji

Dziś, 29 lipca udostępniono Windows 10, do którego bezpłatnie uaktualnić mogą swoje komputery użytkownicy wersji Windows 7 oraz Windows 8.0 i 8.1. Prezentujemy porównanie funkcjonalności w wersjach Home, Pro, Enterprise i Educational.

Windows 10 już jest, jak wygląda porównanie funkcjonalności poszczególnych wersji

Windows 10 reprezentuje nowe podejście w rodzinie produktów Windows. Stanowić ma pierwszy krok w kierunku jeszcze większej personalizacji komputerów osobistych. Nie tylko z tego powodu, że jest bezpłatny, lecz również dlatego, że w jego tworzeniu wzięło udział ponad 5 mln użytkowników. Wyjątkowość nowego systemu Microsoft polega również na tym, że jest on dostarczany w modelu usługowym (Windows-as-a-service), dzięki czemu będzie na bieżąco aktualizowany o nowe funkcje i zabezpieczenia. Windows 10 ma być najbezpieczniejszym spośród wszystkich systemów operacyjnych Windows.

Windows 10 już jest, jak wygląda porównanie funkcjonalności poszczególnych wersji

W nowym systemie Microsoft udostępniono szybki i znajomy interfejs, ujednolicony dla całej gamy urządzeń, wliczając w to komputery osobiste, tablety, telefony, Xbox One, HoloLens i wiele innych. Windows 10 oferuje ponadto wiele rozwiązań, pozwalających na bardziej spersonalizowane i produktywne korzystanie z wymienionych urządzeń.

Windows 10 już jest, jak wygląda porównanie funkcjonalności poszczególnych wersji

Wśród nich na szczególną uwagę zasługują:

Start – przycisk Start – który wraca ponownie do Windows – oraz pasek zadań umożliwią natychmiastowy dostęp do treści najważniejszych dla użytkownika. Z pewnością będą także stanowiły znajome elementy interfejsu dla użytkowników Windows 7 oraz Windows 8

Cortana – osobisty, cyfrowy asystent, rozszerzający możliwości telefonu, komputera i tabletu, dzięki któremu odnalezienie poszukiwanych informacji staje się łatwiejsze.

Microsoft Edge – nowa przeglądarka internetowa, która jest bardziej spersonalizowana, a przy tym elastyczna, wydajna oraz dopasowana do wszystkich urządzeń z Windows 10. Umożliwia użytkownikom szybkie przeglądanie stron internetowych, zaznaczanie interesujących treści, dodawanie komentarzy i łatwe dzielenie się takimi notatkami.

Integracja z konsolą Xbox – dzięki aplikacji Xbox gracze mogą rejestrować, udostępniać oraz edytować najlepsze momenty z gier za pomocą Game DVR, grać w nowe gry z przyjaciółmi na różnych urządzeniach oraz streamować gry bezpośrednio z konsoli Xbox One na swoje tablety i komputery osobiste z systemem Windows 10.

Windows 10 już jest, jak wygląda porównanie funkcjonalności poszczególnych wersji

Jesteśmy przekonani, że użytkownicy, którzy wypróbują system Windows 10, doświadczą tego samego, czego doświadczyło przeszło pięć milionów uczestników programu Windows Insider, a mianowicie – szybkości, znajomego i przyjaznego środowiska, innowacyjnych rozwiązań oraz przekonania, że aktualizacja systemu z Windows 7 czy Windows 8 to po prostu sprawa obowiązkowa. Od dziś, 29 lipca użytkownicy będą powiadamiani o czekającej na nich darmowej aktualizacji do Windows 10, a nowe urządzenia z tym systemem stopniowo będą pojawiały się w sklepach” – przekonują przedstawiciele Microsoft.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 thought on “Windows 10 już jest, jak wygląda porównanie funkcjonalności poszczególnych wersji”

  1. Windows 10 może i jest ciekawy… i pewnie nawet na chwilę go spróbuję, ale przy Windows 7 trzyma mnie spora liczba narzędzi… gdyby nie to, już bym dawno działała tylko na Ubuntu.
    Dotychczasowe doświadczenia skłaniają mnie właśnie do korzystania z rozwiązań Open Source. Zresztą, można ich używać bez problemu, równolegle z Windows. Ubuntu mam na pendrive – wystarczy odpowiednio uruchomić komputer. Od 7 jest szybszy…