RynekPolecane tematy

Windows 10 już jest, jak wygląda porównanie funkcjonalności poszczególnych wersji

Dziś, 29 lipca udostępniono Windows 10, do którego bezpłatnie uaktualnić mogą swoje komputery użytkownicy wersji Windows 7 oraz Windows 8.0 i 8.1. Prezentujemy porównanie funkcjonalności w wersjach Home, Pro, Enterprise i Educational.

Windows_10_family

Windows 10 reprezentuje nowe podejście w rodzinie produktów Windows. Stanowić ma pierwszy krok w kierunku jeszcze większej personalizacji komputerów osobistych. Nie tylko z tego powodu, że jest bezpłatny, lecz również dlatego, że w jego tworzeniu wzięło udział ponad 5 mln użytkowników. Wyjątkowość nowego systemu Microsoft polega również na tym, że jest on dostarczany w modelu usługowym (Windows-as-a-service), dzięki czemu będzie na bieżąco aktualizowany o nowe funkcje i zabezpieczenia. Windows 10 ma być najbezpieczniejszym spośród wszystkich systemów operacyjnych Windows.

Windows 10 Compare Editions-1

W nowym systemie Microsoft udostępniono szybki i znajomy interfejs, ujednolicony dla całej gamy urządzeń, wliczając w to komputery osobiste, tablety, telefony, Xbox One, HoloLens i wiele innych. Windows 10 oferuje ponadto wiele rozwiązań, pozwalających na bardziej spersonalizowane i produktywne korzystanie z wymienionych urządzeń.

Windows 10 Compare Editions-2

Wśród nich na szczególną uwagę zasługują:

Start – przycisk Start – który wraca ponownie do Windows – oraz pasek zadań umożliwią natychmiastowy dostęp do treści najważniejszych dla użytkownika. Z pewnością będą także stanowiły znajome elementy interfejsu dla użytkowników Windows 7 oraz Windows 8

Cortana – osobisty, cyfrowy asystent, rozszerzający możliwości telefonu, komputera i tabletu, dzięki któremu odnalezienie poszukiwanych informacji staje się łatwiejsze.

Microsoft Edge – nowa przeglądarka internetowa, która jest bardziej spersonalizowana, a przy tym elastyczna, wydajna oraz dopasowana do wszystkich urządzeń z Windows 10. Umożliwia użytkownikom szybkie przeglądanie stron internetowych, zaznaczanie interesujących treści, dodawanie komentarzy i łatwe dzielenie się takimi notatkami.

Integracja z konsolą Xbox – dzięki aplikacji Xbox gracze mogą rejestrować, udostępniać oraz edytować najlepsze momenty z gier za pomocą Game DVR, grać w nowe gry z przyjaciółmi na różnych urządzeniach oraz streamować gry bezpośrednio z konsoli Xbox One na swoje tablety i komputery osobiste z systemem Windows 10.

Windows 10 Compare Editions-3

Jesteśmy przekonani, że użytkownicy, którzy wypróbują system Windows 10, doświadczą tego samego, czego doświadczyło przeszło pięć milionów uczestników programu Windows Insider, a mianowicie – szybkości, znajomego i przyjaznego środowiska, innowacyjnych rozwiązań oraz przekonania, że aktualizacja systemu z Windows 7 czy Windows 8 to po prostu sprawa obowiązkowa. Od dziś, 29 lipca użytkownicy będą powiadamiani o czekającej na nich darmowej aktualizacji do Windows 10, a nowe urządzenia z tym systemem stopniowo będą pojawiały się w sklepach” – przekonują przedstawiciele Microsoft.

Tagi

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 thought on “Windows 10 już jest, jak wygląda porównanie funkcjonalności poszczególnych wersji”

  1. Windows 10 może i jest ciekawy… i pewnie nawet na chwilę go spróbuję, ale przy Windows 7 trzyma mnie spora liczba narzędzi… gdyby nie to, już bym dawno działała tylko na Ubuntu.
    Dotychczasowe doświadczenia skłaniają mnie właśnie do korzystania z rozwiązań Open Source. Zresztą, można ich używać bez problemu, równolegle z Windows. Ubuntu mam na pendrive – wystarczy odpowiednio uruchomić komputer. Od 7 jest szybszy…