AplikacjeRynekPolecane tematy

Windows 11 – dziś premiera nowego systemu operacyjnego Microsoft

5 października na całym świecie rozpoczęło się udostępnianie systemu Windows 11 w formie bezpłatnego uaktualnienia na kwalifikujących się komputerach z systemem Windows 10 oraz na nowych komputerach z preinstalowanym systemem Windows 11, poinformowali przedstawiciele Microsoft.

Windows 11 – dziś premiera nowego systemu operacyjnego Microsoft

System operacyjny Windows 11 można uzyskać poprzez:

  • Zakup nowego komputera z preinstalowanym systemem Windows 11 – przedstawiono kilka nowych, wprowadzonych ostatnio komputerów, które zostały już wyposażone w nowy system operacyjny (min. Acer Aspire Vero, ASUS ProArt Studiobook Pro 16 OLED, HP ENVY 34 All-in-One Desktop PC czy Lenovo Yoga Slim 7 Carbon).
  • Zakup komputera z systemem Windows 10, który kwalifikuje się do bezpłatnej aktualizacji.
  • Bezpłatne uaktualnienie. W tym wypadku należy skorzystać z aplikacji PC Health Check app, aby sprawdzić czy dany komputer z Windows 10 kwalifikuje się do bezpłatnego uaktualnienia.

Bezpłatna aktualizacja do Windows 11 prowadzona będzie etapami. Jak tłumaczą przedstawiciele producenta, wyciągnięto wnioski z wprowadzenia na rynek Windows 10 – obecnie Microsoft chce mieć pewność, że zapewnia użytkownikom najlepsze możliwe doświadczenia. W praktyce oznacza to, że w pierwszej kolejności aktualizację otrzymają nowe, kwalifikujące się do tego urządzenia. Następnie, w oparciu o modele analityczne, które uwzględniają kwalifikowalność sprzętu, wskaźniki niezawodności, wiek urządzenia i inne czynniki wpływające na proces aktualizacji, będzie ona stopniowo wprowadzana na komputerach znajdujących się już na rynku.

Najprostszym sposobem na zainstalowanie Windowsa 11 jest skorzystanie z Windows Update w ustawieniach systemu – cały proces odbędzie się wówczas w sposób automatyczny. Według przedstawicieli Microsoft, samo pobieranie nie będzie różnić się od pobierania comiesięcznych aktualizacji czy większych wersji systemu raz na pół roku.

Przeczytaj również
Patronat ITwiz: VIII konferencja Instytutu Humanites. Ludzie, innowacje, etyka

Solidne kompendium wiedzy na temat tego jakie konkretne zmiany w stosunku do “dziesiątki” przynosi Windows 11, czy jakie są minimalne wymagania sprzętowe dla tego systemu operacyjnego, znajdziecie w tym artykule.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.