AplikacjeRynekPolecane tematy

Windows 11 – dziś premiera nowego systemu operacyjnego Microsoft

5 października na całym świecie rozpoczęło się udostępnianie systemu Windows 11 w formie bezpłatnego uaktualnienia na kwalifikujących się komputerach z systemem Windows 10 oraz na nowych komputerach z preinstalowanym systemem Windows 11, poinformowali przedstawiciele Microsoft.

Windows 11 – dziś premiera nowego systemu operacyjnego Microsoft

System operacyjny Windows 11 można uzyskać poprzez:

  • Zakup nowego komputera z preinstalowanym systemem Windows 11 – przedstawiono kilka nowych, wprowadzonych ostatnio komputerów, które zostały już wyposażone w nowy system operacyjny (min. Acer Aspire Vero, ASUS ProArt Studiobook Pro 16 OLED, HP ENVY 34 All-in-One Desktop PC czy Lenovo Yoga Slim 7 Carbon).
  • Zakup komputera z systemem Windows 10, który kwalifikuje się do bezpłatnej aktualizacji.
  • Bezpłatne uaktualnienie. W tym wypadku należy skorzystać z aplikacji PC Health Check app, aby sprawdzić czy dany komputer z Windows 10 kwalifikuje się do bezpłatnego uaktualnienia.

Bezpłatna aktualizacja do Windows 11 prowadzona będzie etapami. Jak tłumaczą przedstawiciele producenta, wyciągnięto wnioski z wprowadzenia na rynek Windows 10 – obecnie Microsoft chce mieć pewność, że zapewnia użytkownikom najlepsze możliwe doświadczenia. W praktyce oznacza to, że w pierwszej kolejności aktualizację otrzymają nowe, kwalifikujące się do tego urządzenia. Następnie, w oparciu o modele analityczne, które uwzględniają kwalifikowalność sprzętu, wskaźniki niezawodności, wiek urządzenia i inne czynniki wpływające na proces aktualizacji, będzie ona stopniowo wprowadzana na komputerach znajdujących się już na rynku.

Najprostszym sposobem na zainstalowanie Windowsa 11 jest skorzystanie z Windows Update w ustawieniach systemu – cały proces odbędzie się wówczas w sposób automatyczny. Według przedstawicieli Microsoft, samo pobieranie nie będzie różnić się od pobierania comiesięcznych aktualizacji czy większych wersji systemu raz na pół roku.

Przeczytaj również
IFS wspiera cyfrową transformację największego indyjskiego producenta z sektora obrony

Solidne kompendium wiedzy na temat tego jakie konkretne zmiany w stosunku do “dziesiątki” przynosi Windows 11, czy jakie są minimalne wymagania sprzętowe dla tego systemu operacyjnego, znajdziecie w tym artykule.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *