Rynek

Wrocławski producent gier zadebiutuje na GPW

Wrocławski deweloper gier dla urządzeń mobilnych przygotowuje się do debiutu na GPW. Emisja akcji nastąpi w formie subskrypcji otwartej przeprowadzanej w drodze oferty publicznej bez prawa poboru. Pozyskane środki mają być przeznaczone na rozszerzenie działalności w skali globalnej. Obecnie spółka jest notowana na rynku NewConnect.

Wrocławski producent gier zadebiutuje na GPWŹródło: T-Bull

“Przeniesienie notowań na główny parkiet giełdy to jeden z najważniejszych kamieni milowych w naszej długoterminowej strategii rozwoju spółki. Krok ten pozwoli nam na ugruntowanie pozycji rynkowej i mocną inwestycję w przyszłość. Niezmiennie pozostajemy pasjonatami tego, co robimy, a nasi współpracownicy dzielą nasze wartości. Skala tego, co robimy musi jednak stale wzrastać” – mówi Damian Fijałkowski, współzałożyciel i członek Zarządu firmy T-Bull.

Strategia rozwoju T-Bull na najbliższe lata zakłada działania mające na celu umocnienie pozycji na globalnym rynku gier mobilnych. Planowane jest też systematyczne poszerzanie portfolio. Przedstawiciele kierownictwa firmy nie wykluczają też wejścia na rynek gier dla konsol i komputerów osobistych.

Założona w 2010 roku spółka dotąd wyprodukowała i wydała ok. 170 aplikacji.

Dotąd aplikacje T-Bull pobrano niemal 330 milionów razy. Za niemal dwie trzecie tej liczby odpowiada platforma Google Play. Gry T-Bull dostępne są też m.in. na platformach Apple App Store, Windows Store, Amazon AppStore, a także BlackBerry World.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *