centra danych / data centerInfrastrukturaRynek

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie zmigruje do centrum danych Equinix

GPW wybrała firmę Equinix na dostawcę centrum danych, w którym zostanie uruchomiony autorski Warszawski Automatyczny System Transakcyjny (WATS). Główny system giełdowy i platforma GPW będą zlokalizowane w WA3, centrum danych Equinix w Warszawie. Przewiduje się, że testowy dostęp do rynku będzie gotowy w IV kwartale 2023 roku, a pełne przełączenie planowane jest na listopad 2024 roku – poinformowali przedstawiciele Equinix.

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie zmigruje do centrum danych Equinix

Migracja do centrum danych WA3 firmy Equinix ma pozwolić klientom GPW oferować więcej możliwości oraz lepszą wydajność handlową. “W dzisiejszym świecie dla firm świadczących usługi finansowe, takich jak GPW, kluczowe znaczenie ma pozycjonowanie platform transakcyjnych pod kątem maksymalnej wydajności, łączności i elastyczności. Dzięki globalnemu zasięgowi Equinix, GPW korzysta z ekosystemu, w którym obecni są wszyscy główni gracze rynkowi, co pozwala nam osiągnąć niezrównany potencjał wzrostu w tym sektorze” – powiedziała Izabela Olszewska, członek zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Dla tych, którzy korzystają z danych rynkowych i/lub handlują na GPW spoza Warszawy, ekosystem Equinix zapewnia wybór dostawców, który obsługuje wszystkie możliwe strategie handlowe. Spółka oferuje szereg usług kolokacji i połączeń międzysystemowych dla społeczności handlowej GPW, aby spełnić wszystkie wymagania dotyczące opóźnień, z w pełni zróżnicowanym i niezawodnym  dostępem. Dla tych, którzy szukają danych rynkowych o najniższych opóźnieniach i dostępu do nowego systemu giełdowego GPW, usługi kolokacji są dostępne w centrum danych WA3 firmy Equinix. I tak, w ramach dedykowanej przestrzeni zapewniony będzie dostęp do głównego silnika dopasowującego GPW za pośrednictwem połączeń o jednakowych opóźnieniach, zapewnili przedstawiciele Equinix.

“Z przyjemnością witamy Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie w naszym centrum danych i światowej klasy cyfrowej infrastrukturze. Equinix od dawna wspiera wiele firm finansowych, ułatwiając im globalną ekspansję przy minimalnych zakłóceniach operacyjnych. Nasza współpraca z GPW nie tylko potwierdza, że jesteśmy preferowanym wyborem dla podmiotów handlowych, ale również podkreśla duże i trwałe znaczenie kolokacji w centrach danych dla sprawnego przeprowadzania transakcji” – skomentowała Sylwia Pyśkiewicz, dyrektor zarządzająca Equinix w Polsce.

Jak poinformowano, usługi kolokacji można zamówić bezpośrednio w Equinix lub za pośrednictwem szeregu wyspecjalizowanych dostawców usług zarządzanych. Łączność z platformą GPW w Equinix WA2 jest dostępna za pośrednictwem ponad 30 dostawców usług sieciowych, a także łącza sieciowego Equinix Metro Connect z dowolnej innej lokalizacji centrum danych Equinix w Warszawie.

Wsparcie dla uczestników rynku

GPW zadeklarowała również zaawansowane wsparcie uczestników rynku w adaptacji do nowej infrastruktury. Ustanowiła Program Wsparcia Migracji Centrum Danych GPW WATS w związku z lokalizacją WATS w nowym centrum danych. I tak, w ramach nowego Programu GPW zaoferuje Członkom Giełdy miesięczne rabaty na opłaty technologiczne od momentu podłączenia do Centrum Danych GPW WATS.

Program Wsparcia będzie trwał od listopada 2023 roku do listopada 2024 roku. Jest on skierowany do wszystkich członków Giełdy, którzy są uprawnieni do działania na Głównym Rynku GPW, NewConnect i Catalyst. Każdy członek musi złożyć wniosek o zakwalifikowanie do Programu. Zniżka będzie naliczana na podstawie należnych i opłaconych faktur związanych z przyłączeniem do Centrum Przetwarzania Danych GPW WATS,

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *