Wdrożenia

Zespół Formuły 1 SportPesa Racing Point rozpoczyna wieloletnią współpracę z IFS

Oprogramowanie IFS Applications będzie stanowić podstawę działań związanych z wyścigami i zaspokoi potrzeby biznesowe zespołu SportPesa Racing Point. Rozwiązanie IFS zostanie wdrożone w oparciu o model chmury obliczeniowej i zostanie wykorzystane jako wsparcie dla wszystkich najistotniejszych procesów biznesowych zespołu Racing Point.

Zespół Formuły 1 SportPesa Racing Point rozpoczyna wieloletnią współpracę z IFSŹródło: SportPesa Racing Point

Każda firma potrzebuje inteligentnych narzędzi biznesowych ułatwiających zarządzanie alokacją zasobów. Szczególnie dotyczy to rozpędzonego świata Formuły 1. Wydajność i szybkość są niezbędne we wszystkich aspektach działalności przedsiębiorstwa, dlatego zespół zdecydował się na współpracę z firmą IFS i skorzystanie z jej autonomicznych i inteligentnych rozwiązań, by napędzać procesy biznesowe o krytycznym znaczeniu.

Zespół Racing Point potrzebował oprogramowania, które mogłoby pomóc w zarządzaniu skomplikowaną działalnością fabryki oraz w rozwoju zespołu. Jako strategiczny partner technologiczny, IFS wzmocni pozycję zespołu Racing Point poprzez swoje najnowocześniejsze narzędzia, które zapewnią wysoką sprawność operacyjną. W obliczu nowych inwestycji i uruchomienia nowej fabryki w przyszłym roku, platforma zapewni zespołowi stabilność i elastyczność.
Otmar Szafnauer, dyrektor generalny i szef zespołu SportPesa Racing Point: „Gdy ocenialiśmy możliwości, firma IFS wyróżniała się swoją elastycznością, innowacyjnością i dokładnością, a więc cechami, które stanowią filary profesjonalnych wyścigów i przynależą do naszej własnej kultury. Podobnie jak w przypadku przedsiębiorstw przemysłowych o skomplikowanych strukturach organizacyjnych, tak i w wyścigach sukces wymaga prześcignięcia konkurencji we wszystkich obszarach. Dotyczy to Sergia i Lance’a w bolidach, ekipy operacyjnej podczas wyścigów, a także załogi w fabryce. Firma IFS przedstawiła nam rozwiązanie, które będzie dostarczać nam wiarygodne informacje w czasie rzeczywistym, dając możliwość podejmowania przemyślanych decyzji i umożliwiając nam transformację cyfrową”.

Prezes zarządu IFS, Darren Roos: „O sukcesie zespołu Formuły 1 decyduje bycie szybszym, sprytniejszym i bardziej efektywnym i właśnie dlatego Racing Point zwrócił się do IFS. Opracowujemy nasze rozwiązania po to, by dostarczały użytkownikom właściwe dane wtedy, gdy o zwycięstwie decydują milisekundy. Nie możemy się doczekać naszej współpracy z zespołem Racing Point na pełnych obrotach w kolejnych sezonach”.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *